Հայաստանի ՎԿ վարկային ներդրումների ծավալը մարտին աճել է 4,1%ով՝ մինչև 89,3 մլրդ. դրամ
ԵՐԵՎԱՆ, 17 մայիսի. /ԱՌԿԱ/. Հայաստանի վարկային կազմակերպությունների կողմից մարտին տրված վարկերի ծավալը, փետրվարի համեմատ, աճել է 4,1%-ով և կազմել մոտ 89,3 մլրդ, դրամ, նշվում է Կենտրոնական բանկի հաշվետվությունում:
Ժամկետային վարկային ներդրումները տրամադրված վարկերի ընդհանուր ծավալում կազմել են 98,7% և մարտին հասել են շուրջ 88,1 մլրդ. դրամի: Միաժամանակ մարտին, նախորդ ամսվա համեմատ, տվյալ ցուցանիշի աճը կազմել է 4,2%:
Հաշվետվության համաձայն՝ երկարաձգված վարկային ներդրումները հաշվետու ժամանակահատվածում կազմել են 849 մլն. դրամ՝ փետրվարի ցուցանիշի համեմատ կրճատվելով 0,7%-ով և կազմել են վարկային կազմակերպությունների վարկային ներդրումների մոտ 1%-ը:
Միաժամանակ ժամկետանց դրամային վարկերը՝ տրամադրված վարկերի ընդհանուր ծավալի  0,4% մասնաբաժնով, կազմել են 335 մլն. դրամ: Միաժամանակ տվյալ ցուցանիշի անկումը մարտին կազմել է 4,6%: ($1-396,99 դրամ է):–0–