Հայաստանի բանկերի ներդրումները պետական արժեթղթերում մարտին աճել են 0,1%ով՝ հասնելով 159,6 մլրդ դրամի
ԵՐԵՎԱՆ, 16 մայիսի. /ԱՌԿԱ/. Հայաստանի բանկերը 2012թ. մարտի վերջի դրությամբ պետական պարտատոմսերում մոտ 159,6 մլրդ դրամի ներդրում են կատարել, ինչը փետրվարի ցուցանիշից բարձր է 0,1%-ով:
Ինչպես նշվում է Կենտրոնական բանկի հաշվետվության մեջ, ընդհանուր առմամբ մարտի 31-ի դրությամբ Հայաստանի ռեզիդենտները պետական արժեթղթերում  ներդրել են ավելի քան 212,9 մլրդ. դրամ (աճ 2,1%-ով նախորդ ամսվա համեմատ):
Հաղորդագրության համաձայն՝  բանկային ներդրումների մասնաբաժինը ՊԿՊ ընդհանուր ծավալում կազմել է 74,8%: Ընդ որում՝ Կենտրոնական բանկի մասնաբաժինը ՊԿՊ-ում կազմել է մոտ 13,5%, իսկ ոչ բանկային գործակալներինը, դիլերներինը և ներդրողներինը՝ 11,5%:
Ինչպես նշվում է հաղորդագրության մեջ, ընդհանուր (ռեզիդենտներ և ոչ ռեզիդենտներ) ներդրումներ ՊԿՊ-ում մարտի 31-ի դրությամբ կազմել են մոտ 213,2 մլրդ. դրամ, ինչը 2,1%-ով ավելի է փետրվարի ցուցանիշից:–0–