Միջկառավարական համաձայնագրի շրջանակում Հայաստանը կարող է 79.5 մլն եվրոյի արտոնյալ վարկեր ստանալ KfW բանկից
ԵՐԵՎԱՆ, 13 մարտի. /ԱՌԿԱ/.  Հայաստանը կարող է Վերականգնման վարկերի բանկից (KfW) 79.5 մլն եվրո ընդհանուր ծավալի տարբեր ծրագրերի իրագործման արտոնյալ վարկեր ստանալ` Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության կառավարության միջև 2013թ. ֆինանսական համագործակցության մասին համաձայնագրի շրջանակներում, «ԱՌԿԱ» գործակալությանը հայտնեցին Հայաստանի ֆինանսների նախարարության մամուլի ծառայությունից։
Հաղորդագրության համաձայն, միջկառավարական համաձայնագիրը ստորագրվել է նախօրեին ՀՀ ֆինանսների նախարար Վաչե Գաբրիելյանի և ՀՀ-ում ԳԴՀ դեսպան Ռայներ Մորելի միջև։
Համաձայնագրի շրջանակներում ՀՀ կառավարությունը հնարավորություն է ստանում Վերականգնման վարկերի բանկից (KfW) ստանալ արտոնյալ վարկեր հետևյալ ծրագրերի համար`«Գյուղատնտեսական սեկտորի աջակցության ծրագիր» նախագիծ` մինչև 15 մլն եվրո գումարի չափով, «Կլիմայի համար նպաստավոր թափոնների մշակման տնտեսություն, Հայաստան, 1-ին փուլ» ծրագիր՝ մինչև 20 մլն եվրո գումարի չափով, «Վերականգնվող էներգակիրների աջակցություն, 3-րդ փուլ» ծրագիր՝ մինչև 40 մլն եվրո գումարի չափով: -0-