Գրանթ Թորնթոն Ամիօ ընկերության տնօրեն-բաժնետեր է նշանակվել է Գագիկ Գյուլբուդաղյանը
ԵՐԵՎԱՆ, 1 փետրվարի. /ԱՌԿԱ/. Գրանթ Թորնթոն Ամիօ (Grant Thornton Amyot) ընկերության նոր տնօրեն-բաժնետեր է նշանակվել է Գագիկ Գյուլբուդաղյանը:
Ինչպես երկուշաբթի «ԱՌԿԱ» գործակալությանը տեղեկացրեցին ընկերության մամուլի ծառայությունից, Գյուլբուդաղյանը նոր պաշտոնում կփոխարինի Արման Փինարբասիին, ով աշխատանքի է անցել Գրանթ Թորնթոն Ինթերնեշնլի Ցանցի զանգացման խմբում՝ որպես ԱՊՀ տարածաշրջանի պատասխանատու: Արման Փինարբասիի նստավայր կշարունակի հանդիսանալ Գրանթ Թորնթոնի երևանյան գրասենյակը:
Փինարբասին 12 տարի տնօրինել է Գրանթ Թորնթոն Ամիօն, և այդ ժամանակահատվածում ընկերությունը նվաճել է ոլորտի առաջատար մասնագիտական ծառայություններ մատուցողի հեղինակությունը Հայաստանում և իր գործունեության աշխարհագրությունը ընդլայնել դեպի ԱՊՀ-ի մի շարք երկրներ:
«Գրանթ Թորնթոն Ամիօն առաջնորդելու հնարավորությունը ինձ համար մեծ պատիվ է: Իմ առաքելությունը կլինի պահպանել Գրանթ Թորնթոնի՝ որպես ոլորտի առաջատար հանդիսանալու ավանդույթը: Ցանկությունս է, որ Գրանթ Թորնթոն բրենդն ամբողջ աշխարհում ունենա գոհունակ հաճախորդներին սկզբունքային անձանց կողմից բարձրորակ ծառայություններ մատուցողի համբավ», – ասել է Գյուլբուդաղյանը իր նշանակման կապակցությամբ:
Արման Փինարբասին իր կողմից նշել է, որ իրեն ուրախացրել է այն փաստը, որ իրեն կփոխարինի Գյուլբուդաղյանը: Նա համոզմունք է հայտնել, որ նոր տնօրենը հիանալի աշխատանք կկատարի Գրանթ Թորնթոն Ամիօի զարգացման գործում:
Լինելով Հայաստանի խորհրդատվական կառավարման և կորպորատիվ ֆինանսների առաջատար մասնագետներից մեկը՝ Գյուլբուդաղյանը 1999 թ.-ից աշխատում էլ է Գրանթ Թորնթոնում որպես փոխնօրեն, և 2001 թ.-ին դարձել բաժնետեր:
Գրանթ Թորնթոն Ամիօում իր աշխատանքային գործունեության ընթացքում Գյուլբուդաղյանը Հայաստանում, Վրաստանում և այլ ԱՊՀ երկրներում կառավարել է մեծ թվով աուդիտորական և խորհրդատվական առաքելություններ խոշոր մասնավոր և հանրային կազմակերպությունների, պետական հաստատությունների, Համաշխարհային բանկի, Եվրոպական խորհրդի, Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի, ՄԱԿի և այլ Միջազգային ֆինանսական կառույցների կողմից ֆինանսավորվող ծրագրերի համար:
Գրանթ Թորնթոն Ամիօն Հայաստանում և Վրաստանում աուդիտի և կոնսալտինգի ոլորտում առաջատար ընկերություն է, որի աշխատակազմը ընդգրկում է ավելի քան 130 մարդ:-0-