Daily Archives: Feb 24, 2010
Հայաստանում արտարժույթի փոխարժեքը մինչև 2010 թ. մայիս կկազմի 450-460 դրամ – 1$. նախկին վարչապետ
Հայաստանում արտարժույթի փոխարժեքը մինչև 2010 թ.-ի մայիս կբարձրանա և կհասնի 1 դոլարի դիմաց 450-460 դրամի, կարծում է ՀՀ նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանը:
ՀՀ ապահովագրական ընկերությունների ընդհանուր ակտիվները 2009 թ. վերջին ավելացել են 37,9%
Հայաստանի ապահովագրական ընկերությունների ընդհանուր ակտիվները 2009 թ.-ի դեկտեմբերի 31-ի դրությամբ կազմել են շուրջ 17 միլիարդ դրամ՝ տարեսկզբի համեմատ ավելանալով 4,7 միլիարդ դրամով կամ 37,9 տոկոսով:
ՀՀ ապահովագրական ընկերությունների համախառն պարտավորությունները 2009թ. դեկտեմբերի վերջի դրությամբ աճել են 7,88%
Հայաստանի ապահովագրական ընկերությունների համախառն պարտավորությունները 2009 թվականի դեկտեմբերի 31-ի դրությամբ կազմել են 4,6 մլրդ դրամ՝ տարեսկզբի համեմատ աճելով 336,7 մլն դրամով կամ 7,88 տոկոսով։
«ԱՌԿԱ» գործակալությունը հրապարակել է 2009 թ. IV եռամսյակի «Ապահովագրական ընկերությունների գործունեության ցուցանիշները» տեղեկագիրը
«ԱՌԿԱ» լրատվական գործակալությունը հրապարակել է 2009 թ.-ի չորրորդ եռամսյակի «Ապահովագրական ընկերությունների գործունեության ցուցանիշները» տեղեկագրի հերթական համարը: