«ՎՏԲ Լիզինգ» ՓԲԸ լուծարումը տեխնիկական որոշում է. Օվսյաննիկով
ԵՐԵՎԱՆ, 28 դեկտեմբերի. /ԱՌԿԱ/. Բիզնեսի օպտիմալացման նպատակներով ՎՏԲ խումբը ռազմավարական որոշում է կայացրել՝ Հայաստանում  լիզինգային գործառնությունները և գործարքներն իրականացնել ՎՏԲ Բանկ Հայաստանի միջոցով, երեքշաբթի «ԱՌԿԱ» գործակալությանը հաղորդեցին «ՎՏԲ Բանկ Հայաստան» ՓԲԸ գովազդի և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից։
«Դա տեխնիկական գործողություն է, որը կապ չունի Հայաստանի Հանրապետության տարածքում լիզինգային գործառնություններ իրականացնելու ՎՏԲ խմբի ռազմավարության հետ»,- այդ կապակցությամբ հայտնեց ՎՏԲ Բանկ Հայաստանի տնօրինության նախագահ, գլխավոր տնօրեն Վալերի Օվսյաննիկովը։
Նա ընդգծեց, որ խումբը մտադիր է ՎՏԲ Բանկ Հայաստանի միջոցով հետագայում նույնպես ակտիվորեն լիզինգային բիզնես զարգացնել երկրում։
ՀՀ Կենտրոնական բանկի խորհուրդը դեկտեմբերի 27-ի նիստի ժամանակ թույլ տվեց լուծարել «ՎՏԲ Լիզինգ» ՓԲԸ վարկային կազմակերպությունը և անվավեր ճանաչեց նրան տրված N22 արտոնագիրը։
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ  ՎՏԲ միջազգային ֆինանսական խմբի մասնակից է դարձել 2004թ. ապրիլին: «ՎՏԲ Բանկ» ԲԲԸ հանդիսանում է «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ  100% բաժնետոմսերի փաթեթի միանձնյա բաժնետերը:
Բանկը հիմնական ցուցանիշների մի ամբողջ շարքով մշտապես ներառվում է ՀՀ բանկային համակարգի առաջատարների թվի մեջ: Ներկա դրությամբ Բանկն ունի ամենալայն մասնաճյուղային ցանցը ողջ երկրում՝ 68 մասնաճյուղ: –0-