ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը մարտից կենսաթոշակներ կբաժանի պլաստիկ քարտերով
ԵՐԵՎԱՆ, 25 հունվարի. /ԱՌԿԱ/. «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ-ն կնքել է թոշակների անկանխիկ վճարման (բանկային հաշվով կամ քարտով) պայմանագիր Հայաստանի Հանրապետության աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության սոցիալական ապահովության պետական ծառայության հետ, տեղեկացնում է բանկի գովազդի և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի մամուլի ծառայությունը։
Համաձայնագրին համապատասխան, 2011թ. մարտից թոշակառուները հնարավորություն կունենան կենսաթոշակը ստանալ պլաստիկ քարտերով:
Թոշակառուներին կառաջարկվեն երկու տեսակի փաթեթներ` Փաթեթ «Թոշակային Արտոնություն» և Փաթեթ «Թոշակային  Ստանդարտ», որոնց շրջանակում թոշակառուներին անվճար կտրամադրվեն Visa պլաստիկ քարտեր, և նրանք հնարավորություն կունենան սպասարկվել բանկում հատուկ պայմաններով։
Քարտի միջոցով վճարումներ կատարելիս՝ թոշակառուներին կտրամադրվեն զեղչեր  բժշկական կենտրոններում, մի շարք ատամնաբուժարաններում, օպտիկաներում և  դեղատներում, ինչպես նաև Բանկի գործընկեր սպասարկման և առևտրային կետերում, որոնց ամբողջական ցանկին կարելի է ծանոթանալ «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ-ի պաշտոնական կայքում։
Թոշակառուները կարող են ստանալ կենսաթոշակը ցանկացած բանկոմատից շուրջօրյա: Բացի այդ թոշակառուները կարող են կուտակել դրամական միջոցները բանկային հաշվի վրա և ստանալ տոկոսային եկամուտ։
Կենսաթոշակը քարտով  ստանալու համար թոշակառուները պետք է դիմեն «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ-ի ցանկացած մասնաճյուղ և կնքեն պայմանագիր:
Այսօր ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի 68 մասնաճյուղերում  սպասարկվում է շուրջ 44 000 թոշակառու:.
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ-ն ՎՏԲ միջազգային ֆինանսական խմբի մասնակից է դարձել 2004թ. ապրիլին։ ՎՏԲ Բանկ ԲԲԸ-ն հանդիսանում է «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ  100% բաժնետոմսերի փաթեթի միանձնյա բաժնետերը։ Բանկը հիմնական ցուցանիշների մի ամբողջ շարքով մշտապես ներառվում է ՀՀ բանկային համակարգի առաջատարների թվի մեջ։ Ներկա դրությամբ Բանկն ունի ամենալայն մասնաճյուղային ցանցը ողջ երկրում՝ 68 մասնաճյուղ։ –0–