«Ինգո-Արմենիա» ապահովագրական ընկերությունը երկու նոր մասնաճյուղ է բացել
ԵՐԵՎԱՆ, 25 փետրվարի. /ԱՌԿԱ/. «Ինգո-Արմենիա» ապահովագրական ընկերությունն իր հաճախորդներին ծառայություններ կմատուցի երկու նոր՝ «Դեմիրճյան» և «Պիացցա Գրանդե» մասնաճյուղերում: Ինչպես «ԱՌԿԱ» գործակալությանը տեղեկացրեցին բանկի մամուլի ծառայությունից, հինգշաբթի նման որոշում է ընդունել ՀՀ ԿԲ նախագահը:
Տեղեկատվության համաձայն՝ «Դեմիրճյան» մասնաճյուղը գտնվում է  Դ.Դեմիրճյան 38 հասցեում, «Պիացցա Գրանդե» մասնաճյուղը` Վազգեն Սարգսյան 20,  PIAZZA GRANDE բիզնես կենտրոնի 1-ին  հարկում:
«ԻՆԳՈ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԱՓԲԸ-ն հիմնադրվել է 1997թ.-ին «Էֆես» ԱՓԲԸ անվանմամբ: 2003թ.-ի դեկտեմբերին ընկերության բաժնետոմսերի 75%-ը ձեռք է բերվել ռուսական «Ինգոսստրախ» ԱԲԲԸ կողմից, ինչից հետո ընկերությունը վերանվանվել է «Ինգո-Արմենիա» ՓԲԸ-ի, իսկ Լևոն Ալթունյանը բաժնետոսմերի 25 տոկոսի սեփականատերն է: Ընկերության կանոնադրական կապիտալը կազմում է 750,9 մլն դրամ:
2010 թ.-ի դեկտեմբերի 31-ի տվյալների համաձայն՝ «Ինգո-Արմենիա» ապահովագրական ընկերության ակտիվները կազմել են 4,2 մլրդ դրամ, ընդհանուր պարտավորությունները՝ 2,5 մլն դրամ, ընդհանուր կապիտալը՝ 1,6 մլրդ դրամ: 2010 թ.-ին ընկերության մաքուր վնասը կազմել է շուրջ 59,7 մլն դրամ:-0-