ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը սկսել է հաշիվների հեռակառավարման նոր SMS բանկինգ ծառայությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 26 հոկտեմբերի. /ԱՌԿԱ/. ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը տեղեկացնում է հաշիվների հեռահար հեռակառավարման գործարկման մասին՝ SMS բանկինգ ծառայությունը ֆիզիկական անձանց համար:
«Այսուհետև Բանկի բոլոր ֆիզիկական անձինք` հաշվետեր հաճախորդները, որոնք միացել են SMS բանկինգ ծառայությանը, ունեն բացառիկ հնարավորություն վերահսկելու իրենց բանկային, քարտային, ավանդային և վարկային հաշիվները` Բանկի կողմից իրենց հեռախոսահամարներին ուղարկվող SMS հաղորդագրությունների միջոցով, ինչպես նաև կատարել հարցումներ` քարտին վերաբերող մի շարք հարցերով»,- ասվում է չորեքշաբթի «ԱՌԿԱ» գործակալություն ստացված բանկի հաղորդագրության մեջ:
SMS բանկինգ ծառայության միացումը կատարվում է անվճար:
Ինչպես հայտնել է  ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն-տնօրինության նախագահ Վալերի Օվյսաննիկովը, ներկայիս արագընթաց զարգացող շուկայական հարաբերություններում ժամանակի հրամայականն է դարձել առօրյա բանկային գործառնություններում արդի տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ներդրումն ու կիրառումը:
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը, կարևորելով հաճախորդների սպասարկման գործընթացների արդյունավետության բարձրացումը և հաճախորդներին նորագույն բանկային ծառայությունների տրամադրումը, մշտապես հետամուտ է Բանկում հաշիվների հեռակառավարման համակարգերի ներդրմանն ու գործարկմանը: «SMS բանկինգ» ծառայության ներդրումը հերթական քայլն է այդ ուղղությամբ»,- Օվյաննիկովի խոսքը մեջբերում է բանկի մամուլի ծառայությունը:
SMS բանկինգ ծառայության վերաբերյալ մանրամասն տեղեկություններ կարելի է  ստանալ` այցելելով Բանկի պաշտոնական կայք` www.vtb.am, կամ զանգահարելով միասնական տեղեկատու` 87-87 հեռախոսահամարով:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ  ՎՏԲ միջազգային ֆինանսական խմբի մասնակից է դարձել 2004թ. ապրիլին: «ՎՏԲ Բանկ» ԲԲԸ հանդիսանում է «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ  100% բաժնետոմսերի փաթեթի միանձնյա բաժնետերը: Բանկը հիմնական ցուցանիշների մի ամբողջ շարքով մշտապես ներառվում է ՀՀ բանկային համակարգի առաջատարների կազմում և իր հաճախորդներին է առաջարկում ժամանակակից բանկային պրոդուկտների և ծառայությունների ընդարձակ ցանկ: Ներկայումսբ Բանկն ունի ամենալայն մասնաճյուղային ցանցը ողջ երկրում (68 մասնաճյուղ):  -0-