ՀՀ քաղաքացիների մոտ կեսն առաջիկայում դեֆոլտ է ակնկալում Հունաստանում
ԵՐԵՎԱՆ, 10 փետրվարի. /ԱՌԿԱ/. www.armbanks.am պորտալում անցկացված օն-լայն հարցման մասնակիցների մոտ կեսն ակնկալում է, որ առաջիկա ամիսներին Հունաստանում կարող է դեֆոլտ տեղի ունենալ:
Ինչպես վկայում են հարցման արդյունքները, հարցվածների 42 տոկոսը (55 մարդ) բացարձակապես վստահ է, որ Հունաստանին առաջիկայում դեֆոլտ է սպասվում:
Միաժամանակ հարցվածների 37 տոկոսը (48 մարդ) համակարծիք է, որ առաջիկայում Եվրոպայում դեֆոլտ չի լինի:
Եվ միայն հարցվածների 8 տոկոսը (10 մարդ) դժվարացել է կոնկրետ պատասխան տալ այն հարցին, թե սպասու՞մ են իրենք, արդյոք, դեֆոլտ որևէ եվրոպական երկրում:
Հարցման արդյունքներով՝ 6 տոկոսը (8 մարդ) ասել է, որ դեֆոլտ կլինի Իտալիայում, 5 տոկոսը (7 մարդ)՝ Իսպանիայում և 2 տոկոսը (2 մարդ)՝ Պորտուգալիայում:
Օն-լայն հարցմանը, որն անցկացվել է www.armbanks.am կայքում 2011 թվականի հոկտեմբերի 27-ից 2012 թվականի փետրվարի 10-ը, մասնակցել է 130 մարդ:
«ԱՌԿԱ» տեղեկատվական գործակալությունն իր բիզնեսի ինտերնետ-ուղղությունների զարգացման ռազմավարության շրջանակներում 2009 թվականի հոկտեմբերից գործարկել է նոր նախագծեր՝ www.armbanks.am, www.bonds.am, www.anticrisis.am: Բացի օպերատիվ տեղեկատվությունից, պորտալում տեղադրվում են վերլուծական և բացառիկ նյութեր, բանկերի, ապահովագրական և վարկային կազմակերպությունների մասին տվյալներ, նրանց համեմատական ֆինանսական ցուցանիշները, վիճակագրական տեղեկություն: -0-