Հայաստանի արտարժույթի ներբանկային շուկայում նախորդ շաբաթ առևտրային բանկերը ձեռք են բերել ավելի քան 88,8 մլն դոլար
ԵՐԵՎԱՆ, 5 օգոստոսի. /ԱՌԿԱ/. Հայաստանի արտարժույթի ներբանկային շուկայում հուլիսի 29-ից օգոստոսի 2-ն ընկած ժամանակահատվածում առևտրային բանկերը ձեռք են բերել ավելի քան $88,8 մլն՝ մեկ դոլարի դիմաց 409,22 դրամ միջին կշռված փոխարժեքով, տեղեկացնում են ԿԲ մամուլի ծառայությունից:
Արտարժույթի ներբանկային շուկայում վաճառվել է մոտ 100,6 մլն դոլար, շուրջ 11,8 մլն եվրո և շուրջ 84,1 մլն ռուբլի՝ 1 դոլարի դիմաց 410,83 դրամ, 1 եվրոյի դիմաց  542,70 դրամ, ռուբլու դիմաց՝ 12,73 դրամ միջին կշռված փոխարժեքով:
Միաժամանակ արտարժույթի ներբանկային շուկայում ձեռք է բերվել  շուրջ 6,3  մլն եվրո և ավելի քան 848,7 մլն ռուբլի` 1 եվրոյի դիմաց 541,61 դրամ և 1 ռուբլու դիմաց 12,36 դրամ միջին կշռված փոխարժեքով:
Արտարժույթի ներբանկային շուկայում վաճառվել է շուրջ 102 մլն դոլար և 10,8 մլն եվրո, 118,2 մլն ռուբլի` 1 դոլարի դիմաց 410,50 դրամ, 1 եվրոյի դիմաց 545,30 դրամ և 1 ռուբլու դիմաց 12,53 դրամ միջին կշռված փոխարժեքով:
Բացի այդ, հուլիսի 22-28-ը հայկական բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 28 մլրդ դրամ, դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը՝ 60,1 մլն դոլար: (1 դոլարը` 410,11 դրամ):–0–