Քերիի` Սիրիայի վերաբերյալ հայտարարությունից հետո ԱԽՏ բորսաները տարբեր ուղղությամբ են բացվել
ԵՐԵՎԱՆ, 27 օգոստոսի. /ԱՌԿԱ/.  Ասիական-խաղաղօվկիանոսյան տարածաշրջանի ֆոնդային հարթակները օգոստոսի 27–ի առուվաճառքները սկսել են տարբեր ուղղություններով, պատճառը ԱՄՆ պետքարտուղար Ջոն Քերիի` Սիրիայի վերաբերյալ հայտարարությունն է, գրում է ՌԻԱ Նովոստին։
Ճապոնական Nikkei 225-ն նվազել է 0,62 տոկոսով` մինչև 13551,75 կետ: Հարավկորեական KOSPI–ն աճել է 0,04 տոկոսով` մինչև 1888,53 կետ։ Ավստրալիական S&P/ASX 200-ն նույնպես նվազել է և կազմել 5131,20 կետ։
Ինչպես հայտնել է Քերին, ԱՄՆ–ն գործընկերների հետ մտադիր է միջազգային հանրությանը Սիրիայում քիմիական զենքի կիրառման նոր ապացույցներ ներկայացնել։ Միաժամանակ, ըստ նրա` Սիրիայի իշխանությունները ոչնչացնում են ապացույցները։ Ինչպես հայտնել է պետդեպարտամենտի ներկայացուցիչ Մարի Հարֆը, Վաշինգտոնը Սիրիայում գործողությունների մի շարք տարբերակներ է մշակում, այդ թվում` ուժային։
S&P/ASX 200 Սիդնեյի բորսայի գլխավոր ֆոնդային ցուցիչն է, որը գումարվում է ընկերությունների հարթակի 200 ամենավաճառվող բաժնետոմսերից: -0–