«ՇԵՆ Հոլդինգի» 4 մլն դոլար ծավալով դեբյուտային դոլարային պարտատոմսերը ցուցակում են անցել NASDAQ OMX Արմենիայում
ԵՐԵՎԱՆ, 9 դեկտեմբերի. /ԱՌԿԱ/. «ՇԵՆ Հոլդինգ» ՓԲԸ–ի 4 մլն դոլար ընդհանուր ծավալով դեբյուտային դոլարային արժեկտրոնային պարտատոմսերը այսօր ցուցակում են անցել NASDAQ OMX Արմենիա բորսայում, երկուշաբթի հաղորդեց բորսայի մամուլի ծառայությունը։
Ըստ հաղորդագրության` «ՇԵՆ Հոլդինգի» դոլարային պարտատոմսերն ընդգրկվել են պարտատոմսերի երկրորդային (Bbond) ցուցակում:
Ընկերության պարտատոմսերի այս թողարկումն ընկերության ընդհանուր առմամբ յոթերորդ և առաջին դոլարային թողարկումն է, որը ներառում է 40,000 հատ անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսեր` 100 ԱՄՆ դոլար անվանական արժեքով, 11% արժեկտրոնային եկամտաբերությամբ և 60 ամիս շրջանառության ժամկետով։ Պարտատոմսերի բորսայական հապավումն է SHNCB7:
«ՇԵՆ Հոլդինգի» պարտատոմսերի առաջին վեց թողարկումները, որոնք ցուցակում են անցել, մարվել են և դուրս են եկել բորսայի շրջանառությունից։
«ՇԵՆ Հոլդինգ» ՓԲԸ-ն իր գործունեությունը ծավալում է 1995թ.-ից՝ աշխատելով շինարարական նյութերի արտադրության, առևտրի, 2009թ.-ից` տեքստիլի, իսկ 2012թ.-ից՝ նաև անշարժ գույքի առք ու վաճառքի ոլորտներում:
2005թ.-ի նոյեմբերի 7-ին NASDAQ OMX Արմենիա ֆոնդային բորսային ՀՀ Կենտրոնական բանկի կողմից արժույթի առուվաճառքի աճուրդների կազմակերպման լիցենզիա էր տրամադրվել, իսկ արժութային հարթակում առուվաճառքը պաշտոնապես մեկնարկեց 2005թ.-ի նոյեմբերի 15-ին։ ($1- 406,94 դրամ) -0–