ՎՏԲ–Հայաստան Բանկը ֆինանսավորել է Երևանում «Ուրբան Լոգիստիկ Սերվիսիս» լոգիստիկ կենտրոնի բացումը
ԵՐԵՎԱՆ, 8 հուլիսի. /ԱՌԿԱ/. Երևանում բացվել է «Ուրբան լոգիստիկ Սերվիսիս» ժամանակակից, բարձրորակ ու բազմաֆունկցիոնալ լոգիստիկ կենտրոնը, որի ֆինանսավորումն իրականացրել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը, հայտնում է բանկի մամուլի ծառայությունը։
«Ուրբան լոգիստիկ սերվիսիս»-ը Կովկասում նման կարգի խոշորագույն լոգիստիկ օպերատոր է և Հայաստանում 3PL ձևաչափի` A դասի միակ օպերատորը համաշխարհային չափանիշներին համապատասխան պահպանման պայմաններով ու ենթակառուցվածքներով, որն առաջարկում է մի շարք ծառայություններ` պահեստային տարածքի տրամադրում, ապրանքի պահպանում, փոխադրում և բեռնաթափում, փոխադրման և առաքման ռեգիստրի կառավարում, փաթեթավորում և մակնշում, մաքսային ձևակերպում, ապրանքի առաքում հաճախորդի կողմից նշված վայր և այլն:
«Հաշվի առնելով համալիրի կողմից տրամադրվող ծառայությունների բազմազանությունը` համալիրի հաճախորդները հայկական և միջազգային ընկերություններ են, որոնք տարբեր տեսակի բիզնես-գործունեություն են ծավալում»,– նշվում է հաղորդման մեջ։
Պահեստային համալիրը համապատասխանում է բոլոր միջազգային չափանիշներին, աշխատում է շուրջօրյա և տալիս է հնարավորություն կատարելու ապրանքի հաշվեկշռի հարցում, տրամադրում է անձնական կոորդինատոր ունենալու, ինտերնետի միջոցով ցանկացած պահի նոր հարցում կատարելու, հաշիվների ստացման հնարավորություն, ինչպես նաև ապահովում է բարձրակարգ վերահսկման տեխնոլոգիական համակարգով: Տարածքում տեղակայված են դարակաշարեր, և այն հարմար է տարբեր տեսակի ապրանքի ու բեռների համար: