ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն ու ՌՈՍԳՈՍՍՏՐԱԽ ԱՐՄԵՆԻԱՆ վարկային միջոցներով ԱՊՊԱ և ԿԱՍԿՈ վկայագրերի վաճառք են գործարկում
ԵՐԵՎԱՆ, 8 հուլիսի. /ԱՌԿԱ/. Այսուհետ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի և ՌՈՍԳՈՍՍՏՐԱԽ ԱՐՄԵՆԻԱ  ապահովագրական ընկերության հաճախորդները կարող են վարկային միջոցներով ձեռք բերել ԱՊՊԱ և ԿԱՍԿՈ ապահովագրական վկայագրեր, հաղորդում է բանկի մամուլի ծառայությունը։
«Տվյալ վարկի ձևակերպմամբ հնարավորություն կընձեռնվի ձեռք բերել ապահովագրական վկայագրեր, ինչը կնվազեցնի հաճախորդի ֆինանսական ծանրաբեռնվածությունը», – նշվում է հաղորդագրության մեջ։
ԱՊՊԱ և ԿԱՍԿՈ ապահովագրական վկայագրերի ձեռքբերումը և միաժամանակ վարկի ձևակերպումը հնարավոր է կատարել ինչպես ՌՈՍԳՈՍՍՏՐԱԽ ԱՐՄԵՆԻԱ գրասենյակներում, այնպես էլ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի մասնաճյուղերում:
Վարկի ձևակերպումը կտևի ոչ ավելի քան 20 րոպե և չի պահանջի հավելյալ փաստաթղթեր, բացի ապահովագրական վկայագրի կնքման համար անհրաժեշտ փաստաթղթերից՝ անձ հաստատող փաստաթուղթ, սոցիալական քարտի համարանիշ և տրանսպորտային միջոցի տեխնիկական անձնագիր:
Վարկը տրամադրվում է 1 տարի ժամկետով:
Ավելի մանրամասն տեղեկություններ վարկի տրամադրման պայմանների մասին կարելի է ստանալ, զանգահարելով ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Միասնական տեղեկատվական կենտրոն՝ 87-87 հեռախոսահամարով կամ այցելելով Բանկի 67 մասնաճյուղերից մեկը: