ՀՀ առևտրային բանկերն արտարժույթի ներբանկային շուկայում նախորդ շաբաթ ձեռք են բերել շուրջ 87,3 մլն դոլար
ԵՐԵՎԱՆ, 6 մարտի. /ԱՌԿԱ/. Հայաստանի առևտրային բանկերը փետրվարի 27–ից մարտի 3–ը արտարժույթի ներբանկային շուկայում ձեռք են բերել շուրջ 87,3 մլն դոլար 1 դոլարի դիմաց 486,04 դրամ միջին կշռված փոխարժեքով, հայտնել է Կենտրոնական բանկի մամուլի ծառայությունը։
Միաժամանակ, արտարժույթի ներբանկային շուկայում նույն ժամանակահատվածում ձեռք է բերվել 14,5 մլն եվրո և շուրջ 895,5 մլն ռուբլի, համապատասխանաբար, մեկ եվրոյի դիմաց 511,54 դրամ և մեկ ռուբլու դիմաց 8,33 դրամ միջին կշռված փոխարժեքներով։
Ներբանկային շուկայում վաճառվել է մոտ 113,7 մլն դոլար, 12 մլն եվրո և 343,7 մլն ռուբլի, համապատասխանաբար, 487,21 դրամ, 515,83 դրամ և 8,42 դրամ միջին կշռված փոխարժեքներով։
Բացի այդ, փետրվարի 20-ից 26-ը հայկական բանկերի տրամադրած դրամային վարկերի ծավալը կազմել է շուրջ 53,3 մլրդ դրամ, իսկ դոլարայիններինը` 38,6 մլն դոլար ($1– 486,82 դրամ)։ -0-