ՀՀ առևտրային բանկերն արտարժույթի ներբանկային շուկայում նախորդ շաբաթ ձեռք են բերել շուրջ 54 մլն դոլար
ԵՐԵՎԱՆ, 15 մայիսի. /ԱՌԿԱ/.  Հայաստանի առևտրային բանկերը մայիսի 10–ից 12–ը արտարժույթի ներբանկային շուկայում ձեռք են բերել շուրջ 54 մլն դոլար 1 դոլարի դիմաց 483,6 դրամ միջին կշռված փոխարժեքով, հայտնել է Կենտրոնական բանկի մամուլի ծառայությունը։
Միաժամանակ, արտարժույթի ներբանկային շուկայում նույն ժամանակահատվածում ձեռք է բերվել 4.8 մլն եվրո և շուրջ 551,3 մլն ռուբլի, համապատասխանաբար, մեկ եվրոյի դիմաց 524,76 դրամ և մեկ ռուբլու դիմաց 8,35 դրամ միջին կշռված փոխարժեքներով։
Ներբանկային շուկայում վաճառվել է մոտ 65,4 մլն դոլար, 11,2 մլն եվրո և 294,2 մլն ռուբլի, համապատասխանաբար, 485,12 դրամ, 528,33 դրամ և 8,44 դրամ միջին կշռված փոխարժեքներով։
Բացի այդ, մայիսի 1-ից 7-ը հայկական բանկերի տրամադրած դրամային վարկերի ծավալը կազմել է շուրջ 67,7 մլրդ դրամ, իսկ դոլարայիններինը` 41,7 մլն դոլար ($1– 484,17 դրամ)։ -0-