ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Տեղեկատվական կենտրոնը հաճախորդների հետ համագործակցության որակյալ և արդյունավետ միջոց է
ԵՐԵՎԱՆ, 25 մայիսի. /ԱՌԿԱ/. Այսօր ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Տեղեկատվական կենտրոնը օրական սպասարկում է միջինը 3000 մուտքային և ելքային զանգ, հաղորդում է բանկի մամուլի ծառայությունը։
Բիզնեսի տարբեր ուղղություններով այդ քանակության զանգերի սպասարկումն անհնար կլիներ առանձ պրոֆեսիոնալ թիմի:
Տեղեկատվական կենտրոնի որոշ ծառայություններ տրամարվում են շուրջօրյա, մասնավորապես, ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի քարտապանները շուրջօրյա կարող են ստանալ իրենց քարտային հաշիվների հաշվեկշիռների կամ քարտերի սպասարկմանը վերաբերվող տեղեկատվություն` զանգահարելով 010 560708 հեռախոսահամարին:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Տեղեկատվական կենտրոնի միջոցով հնարավոր է տեղեկանալ Բանկի գործունեության, առաջարկվող պրոդուկտների և ծառայությունների մասին:
ՎՏԲ Հայաստան Բանկի Տեղեկատվական կենտրոնն իրականացնում է նաև գործարքային սպասարկում.
• Բոլոր դրամական փոխանցումների համակարգերի միջոցով ստացված գումարների հաշվեգրում Բանկի գործող քարտերին:
• Գործարքների իրականացում Հաճախորդների բոլոր այն հաշիվների հետ, որոնք միացված են «Հեռախոսբանկինգ» ծառայությանը` Հաճախորդի զանգի և համապատասխան նույնականացման գործընթացանցնելու հիման վրա
• Պլաստիկ քարտերի բացում
Բանկից նաև նշում են, որ Բանկի տեղեկատվական կենտրոնը համագործակցում է հաճախորդների հետ հաղորդակցման 5 ուղիներով`հեռախոսազանգեր, Skype – նամակներ և տեսազանգեր, էլեկտրոնային փոստ, զանգեր 010 560708 հեռախոսահամարին և քարտերի հաշվեկշռի մասին ավտոմատ տեղեկատվություն, ֆեյսբուք (օնլայն խորհրդատվություն և պատասխաններ հաճախորդների հարցերին)։
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Տեղեկատվական կենտրոնի հեռախոսավարները պրոֆեսիոնալ և գրագետ կպատասխանեն հաճախորդներին իրենց նախընտրած՝ հայերեն կամ ռուսենրեն լեզվով` տրամադրելով որակյալ օգնություն հնչեցված հարցի վերաբերյալ», – նշվում է բանկի տարածած հաղորդագրության մեջ։