ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում դրամական փոխանցումներ ստանալու և ուղարկելու համար կգործի IntelЕxpress համակարգը
ԵՐԵՎԱՆ, 17 հուլիսի. /ԱՌԿԱ/. ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաճախորդներն այսուհետ դրամական փոխանցումներ ուղարկելու կամ ստանալու համար կրկին կարող են օգտվել IntelЕxpress միջազգային դրամական փոխանցումների համակարգի ծառայություններից, հայտնում է բանկի մամուլի ծառայությունը։
IntelExpress դրամական փոխանցումների համակարգն ունի մի շարք առավելություններ, որոնց թվում են` փոխանցման ուղարկման և վճարման գործընթացի արագությունը, համակարգի բարձր հուսալիությունը և հաճախորդների համար ցածր սակագները:
IntelExpress փոխանցումների համակարգի հիմնական պայմաններն են`
արագությունը՝ փոխանցումը հասանելի է ստացողին ուղարկելուց հետո ընդամենը 10-15 րոպեի ընթացքում; փոխանցման արժույթը` ԱՄՆ դոլար, եվրո, ՌԴ ռուբլի;
դրամական փոխանցումը հասանելի է փոխանցման երկրի IntelExpress համակարգի սպասարկման ցանկացած կետում; գումարի փոխանցման համար հաճախորդից գանձվող միջնորդավճար՝ 1%-ից մինչև 2%։
Նշվում է նաև, որ IntelExpress համակարգի սպասարկման կետերի քանակը կազմում է 80 հազար աշխարհի 44 երկրներում։
Դրամական փոխանցման առավելագույնս հարմարավետ ստացման համար ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջարկում է օգտվել քարտին փոխանցման հաշվեգրման ծառայությունից՝ Բանկի Տեղեկատվական կենտրոն մեկ զանգի միջոցով։ Տվյալ ծառայությունը ստեղծում է լրացուցիչ հարմարավետություն դրամական փոխանցումներ ստացողների համար, որոնք առանց Բանկի մասնաճյուղեր այցելելու անհրաժեշտության և մեկ զանգով կարող են անվճար ստանալ իրենց փոխանցումները քարտին։
Փոխանցումը քարտին ստանալու համար  հաճախորդին անհրաժեշտ է զանգահարել Բանկ` 8787 համարով, նշել անձնական տվյալները և դրամական փոխանցման տվյալները։
Դրամական փոխանցումը նախընտրած արժույթով ակնթարթորեն կհաշվեգրվի հաճախորդի քարտին և հասանելի կլինի բանկոմատի միջոցով կանխիկացման համար։
Այն հաճախորդների համար, ովքեր պարբերաբար ստանում են դրամական փոխանցումներ, Բանկն առաջարկում է MasterCard Standard տեսակի հատուկ VTB Transfer քարտ, որը, բացի վերը նշված ծառայություններից, հաճախորդներին հնարավորություն է տալիս նաև ստանալ արտոնյալ պայմաններով վարկային գիծ և արտարժույթի փոխարկման արտոնյալ փոխարժեք։