«Մի՛ իրականացրու գնումներդ առանց նրա». American Express Cashback
ԵՐԵՎԱՆ, 11 հունիսի./ԱՌԿԱ/. Հայաստանում American Express  քարտերը բացառիկ իրավունքով թողարկող ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿՆ American Express Cashback քարտերն այսուհետ կթողարկի նոր՝  յուրօրինակ դիզայնով և փոփոխված պայմաններով, հաղորդում է ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿԻ մամուլի ծառայությունը:
Այսուհետ Amex Cashback-ի քարտատերերը քարտի ընձեռած հիմնական առավելություններից զատ, հնարավորություն կունենան օգտվելու նաև ապահովագրական ծառայությունների լայն փաթեթից, ըստ որի կստանան՝
• Գնային տատանումներից ապահովագրություն – AmEx Cashback քարտով գնում  կատարելու օրվանից սկսած հաջորդող 30 օրերիընթացքում, եթե գնված ապրանքը առևտրի մեկ այլ կետում առաջարկվում է ավելի ցածր գնով, ապա քարտատերը կփոխհատուցվի  վճարված սկզբնական գնի և առաջարկվող ցածր գնի միջև եղած տարբերության չափով,
• Ընդլայնված երաշխիքային ժամկետ – կրկնապատկում է արտադրողի տրամադրած երաշխիքային ժամկետը (առավելագույնը 12 ամիս), եթե այն չի գերազանցում հատուցվող գնումը կատարելու օրվանից 36 ամիսը,
• Ինտերնետային առաքման երաշխիք – երաշխիքային ծառայությունը գործում է, եթե առաքվող գնումը գողացվել կամ վնասվել է:
Ապահովագրական ծառայությունների վերաբերյալ ամբողջական տեղեկատվությունը ներկայացված է այստեղ:
American Express համակարգի մյուս՝ American Express Gold քարտի մասին ամբողջ տեղեկատվությանը կարող եք ծանոթանալ այստեղ, իսկ American Express Blue քարտի մասին տեղեկատվությանը՝ այստեղ:
Իմացի՛ր ավելին americanexpress.am և acba.am կայքերից կամ զանգահարի՛ր 010319999 հեռախոսահամարին:
Բանկը վերահսկվում է ՀՀ ԿԲ կողմից: «ԱԿԲԱ ԿՐԵԴԻՏ–ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿ» ՓԲԸ–ն (Հայաստանի գյուղացիական փոխօգնության նախկին բանկ, ACBA) հիմնվել է 1995 թվականին Եվրամիության «TACIS» ծրագրի շրջանակներում: 2006թ. սեպտեմբերին Կրեդիտ Ագրիկոլ բանկային խումբը դարձավ բանկի ամենախոշոր փայատերը` նշանակալի ֆինանսական ներդրում իրականացնելով բանկի կապիտալում:–0–