Հայաստանը մտադիր է վարկային միջոցներ ներգրավել GCF–ից կլիմայի փոփոխությանն ուղղված ծրագրերի իրականացման համար
ԵՐԵՎԱՆ, 5 մարտի․/ԱՌԿԱ/․ Հայաստանը նախատեսում է Կանաչ կլիմայի հիմնադրամից (GCF)  ներգրավել ցածր տոկոսով վարկային միջոցներ, որոնք կուղղվեն ՀՀ-ում կլիմայի փոփոխությանն ուղղված ծրագրերի իրականացմանը։
Այս հարցը նախօրեին քննարկվել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանի, բանկերի միության նախագահ Դանիել Ազատյանի, «ԱրմՍվիսԲանկ» ՓԲԸ-ի գործադիր տնօրեն Գևորգ Մաչանյանի և գործադիր տնօրենի տեղակալ Արա Մակարյանի հանդիպման ժամանակ։
Ինչպես հայտնում է Էկոնոմիկայի նախարարությունը, հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Հայաստանում կանաչ, կայուն և շրջանաձև տնտեսության զարգացման օրակարգն առաջ մղելուն վերաբերող մի շարք հարցեր։ Բանկի ներկայացուցիչները նախարարին են ներկայացրել Հայաստանի կանաչ և կայուն տնտեսության զարգացմանը նպաստող իրենց ծրագրերը։
Հանդիպման ընթացքում նաև ընդգծվել է միջազգային գործընկերությունների հաստատման կարևորությունը՝ նոր ներդրումային հնարավորություններ ստեղծելու նպատակով։