Freedom Broker Armenia–ի վերլուծություն․ պրակտիկ գործիք՝ շուկայում կողմնորոշվելու համար
ԵՐԵՎԱՆ, 12 հունիսի․/ԱՌԿԱ/․ Freedom Broker Armenia-ն ամրապնդում է ներդրողներին տրամադրվող իր փորձագիտական ​​աջակցությունը՝ զարգացնելով սեփական վերլուծական հարթակը։ Կայքում թարմացված բաժնի գործարկումից հետո ընկերությունը կանոնավոր կերպով հրապարակում է շուկային վերաբերող ակնարկներ և մեկնաբանություններ, որոնք ընդգրկում են տնտեսության մեջ, ֆոնդային շուկաներում, կորպորատիվ հաշվետվության և աշխարհաքաղաքականության մեջ տեղի ունեցող առանցքային իրադարձությունները։
Բոլոր նյութերը կազմվում են Freedom Broker Armenia-ի վերլուծական բաժնի կողմից՝ գլոբալ ֆինանսական նորությունների ամենօրյա մոնիթորինգի և ներդրումային գործիքների հեռանկարների գնահատման հիման վրա։ Ակտուալ տեղեկատվությունը հասանելի է հետևյալ հղումով՝ https://ffin.am/ru/analytics/
«Մենք փորձում ենք ներդրողներին տրամադրել ոչ միայն տվյալներ, այլև որոշումներ կայացնելու համար անհրաժեշտ համատեքստ», – մեկնաբանում է Freedom Broker Armenia-ի ավագ վերլուծաբան Ռաֆայել Մկրտչյանը։
Ընկերությունը նաև հիշեցնում է, որ վերլուծական նյութերից բացի, հասանելի են նաև ներդրումային պրոդուկտներ, օրինակ՝ դրամով կուտակային D-հաշիվ՝ տարեկան 6%* եկամտաբերությամբ, որը կարող է օգտակար գործիք լինել ազգային արժույթով երկարաժամկետ խնայողությունների համար։
Մասնավոր ներդրողների և հաճախորդների համար, որոնք հետևում են մակրոտնտեսական միտումներին և տեղական ներդրումային հնարավորություններին, Freedom Broker Armenia-ի վերլուծական բաժինը կարող է ծառայել որպես գործնական և կանոնավոր թարմացվող տեղեկատվության աղբյուր։