Armbanks.am՝ նոր խոսք Հայաստանի տեղեկատվական տարածքում
ԵՐԵՎԱՆ, 9 նոյեմբերի. /ԱՌԿԱ/. «ԱՌԿԱ» գործակալության նախագիծը՝ armbanks.am ֆինանսաբանկային պորտալը, նոր խոսք է Հայաստանի տեղեկատվական տարածքում, հայտարարեց էկոմոնիկայի փոխնախարար Վահե Դանիելյանը։
«Պորտալը շատ հետաքրքիր է ստացվել, ընդ որում այն հետաքրքիր կլինի ինչպես մասնագետների, այնպես էլ հասարակ ընթերցողի համար։ Սա շատ գրավիչ ռեսուրս է հավասարակշռված և հասանելի տնտեսական տեղեկատվություն ստանալ ցանկացող օգտագործողի համար»,- ասաց փոխնախարարը։
Միաժամանակ փոխնախարարն առանձնացրեց տվյալ ռեսուրսի նշանակալիության մի քանի ասպեկտ։
«Այս նախագիծը «ԱՌԿԱ» գործակալության իմիջի շարունակությունն է՝ սա պրոֆեսիոնալ նախագիծ է՝ հիմված հստակ և օբյեկտիվ տեղեկատվության վրա»,- ընդգծեց Դանիելյանը։
Ըստ նրա՝ պորտալը փորձ է անում անցնել տեղեկատվական ոլորտում հաջորդ քայլի, այսինքն՝ ոչ միայն տնտեսական տեղեկատվություն, այլև հետադարձ կապ է ապահովում ընթերցողի հետ ինտերակտիվ ռեժիմով։
Դանիելյանը նշեց, որ սա որակական նոր ցատկ է տեղեկատվական տարածքում։
««ԱՌԿԱ» գործակալությունը նաև քայլ է կատարել Հայաստանի ֆինանսական ինստիտուտների վարկանիշավորման ուղղությամբ, այսինքն յուրովի խթանում է մրցակցությունն այդ ինստիտուտների միջև տեղեկատվության բաց լինելու առումով»,- ասաց Դանիելյանը։
Փոխնախարարն ավելացրեց, որ Էկոնոմիկայի նախարարությունը ողջունում է նման նախագծի մուտքը՝ հույս հայտնելով, որ «ԱՌԿԱ» գործակալությունը չի բավարարվի ձեռք բերածով։ -0-