Արարատբանկն ավարտեց իր երրորդ թողարկման պարտատոմսերի տեղաբաշխումը
ԵՐԵՎԱՆ, 26 դեկտեմբերի. /ԱՌԿԱ/. Արարատբանկը դեկտեմբերի 24-ին հաջողությամբ ավարտեց իր երրորդ թողարկման պարտատոմսերի տեղաբաշխման գործընթացը, ասվում է բանկի պաշտոնական կայքում տեղադրված հաղորդագրությունում։
Պարտատոմսերի նկատմամբ պահանջարկը գերազանցել է առաջարկը 23 տոկոսով: Արդյունքում թողարկված պարտատոմսերը ամբողջությամբ տեղաբաշխվել են նախքան տեղաբաշխման ժամկետի ավարտը:
Պարտատոմսերի արժեկտրոնային եկամուտների առաջին վճարումը կկատարվի 2010թ. մարտի 25-ին, երկրորդը՝ հունիսի 25-ին, երրորդը՝ սեպտեմբերի 27-ին, չորրորդը՝ դեկտեմբերի 27-ին, հինգերորդը՝ 2011 թ. մարտի 25-ին և վեցերերդը՝ 2011 թվականի հունիսի 27-ին։
Պարտատոմսերի մարումը կկայանա 2011 թվականի հունիսի 27-ին։ Արժեկտրոնային եկամտի, ինչպես նաև մարման գումարը վճարվում է «Հայաստանի կենտրոնական դեպոզիտարիա» ԲԲԸ-ում, պարտատոմսերի գրանցված սեփականատերերի ցուցակի (ռեեստրի) հիման վրա, Արարատբանկում կամ այլ բանկերում պարտատոմսերի սեփականատերերի հաշվարկային հաշիվներին:
Արարատբանկը ձևավորվել է 02.09.1991-ին: Բանկի բաժնետերերի կազմի մեջ մտնում է Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկը՝ 25 տոկոս մասնաբաժնով:
Բանկի կանոնադրական կապիտալում բաժնետոմսերի 74,1 տոկոսը պատկանում է հիմնական բաժնետեր, խոշոր ձեռներեց, «Ֆլեշ» ընկերության սեփականատեր Բարսեղ Բեգլարյանին:
«Արարատբանկ» ԲԲԸ-ն 2009թ. հունվարի 30-ից դարձել է «NASDAQ OMX Արմենիայի» անդամ: