Հայաստանը իսկապես կզգա, որ դուրս է գալիս ճգնաժամից միայն 2011-2012 թթ.-ին. ՀԱԳՄ
ԵՐԵՎԱՆ, 17 մարտի. /ԱՌԿԱ/. Հայաստանը իսկապես կզգա, որ դուրս է գալիս ճգնաժամից միայն 2011-2012 թթ.-ին, չորեքշաբթի ասաց Հայաստանի Արդյունաբերողների ու գործարարների միության նախագահ Արսեն Ղազարյանը «Նովոստի» միջազգային մամուլի կենտրոնում ունեցած ասուլիսի ժամանակ:
Ըստ նրա՝ ճգնաժամի կործանարար ալիքը շրջանցել է Հայաստանը, և այսօր վերականգնման գործընթաց է գնում, որը շատ բարդ է և լուրջ ջանքեր է պահանջում ինչպես բիզնեսի, այնպես էլ պետության կողմից:
«Տվյալ առումով 2010 թ.-ը ճգնաժամի հետևանքների հաղթահարման տարի է, սա վերականգնման տարի կլինի, ինչի կապակցությամբ բյուջեում դրված տնտեսական աճը ևս համեմատաբար ցածր է: Միայն 2011-2012 թթ.-ին մենք իսկապես կզգանք, որ ճգնաժամից դուրս ենք եկել»,- ասաց Ղազարյանը:
Պետբյուջեի համաձայն՝ 2010 թ.-ին Հայաստանում ՀՆԱ աճը ծրագրված է 1,2 տոկոսի մակարդակում: ՎԶԵԲ-ը ԱՄՀ-ն և ՀԲ-ն հայկական տնտեսության աճը կանխատեսում են 2 տոկոսի սահմաններում: -0-