NASDAQ OMX Արմենիայում մարտին ԱՄՆ դոլարով գործարքներն աճել են 109,4%
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ապրիլի. /ԱՌԿԱ/. NASDAQ OMX Արմենիա բորսայում 2010 թ.-ի մարտին ԱՄՆ դոլարով արժութային գործարքների ընդհանուր ծավալը կազմել է 104,4 միլիոն դոլար, իսկ դրամային արտահայտմամբ՝ 41,3 միլիարդ դրամ:
NASDAQ OMX Արմենիա բորսայի ամփոփիչ տվյալների հիման վրա «ԱՌԿԱ» գործակալության անցկացրած վերլուծության համաձայն՝ այդ ցուցանիշը 2010 թ.-ի փետրվարի ցուցանիշի համեմատ ավելացել է 109,4 տոկոսով, այսինքն՝ 54,6 միլիոն դոլարով կամ 22,3 միլիարդ դրամով: Միաժամանակ 2010 թ.-ի մարտին, փետրվարի համեմատ, գործարքների ընդհանուր թիվն ավելացել է 485-ով՝ ամսվա արդյունքում կազմելով 864 գործարք:
Այս տարվա մարտին NASDAQ OMX Արմենիա բորսայում գործարքների առավելագույն ծավալը գրանցվել է մարտի 18-ին՝ 20,8 միլիոն դոլար, իսկ նվազագույն ծավալը՝ մարտի 26-ին՝ 200 հազար դոլար:
Հաշվետու ժամանակահատվածում NASDAQ OMX Արմենիա բորսայում եվրոյով որևէ գործարք չի իրականացվել:
Արժույթի առքուվաճառքի աճուրդի կազմակերպման արտոնագիրը տրամադրվել է NASDAQ ОМХ Արմենիա ֆոնդային բորսային ՀՀ ԿԲ-ի կողմից 2005 թ.-ի նոյեմբերի 7-ին, իսկ արժութային հարթակում գործարքները պաշտոնապես մեկնարկել են 2005 թ.-ի նոյեմբերի 15-ին:
ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը NASDAQ OMX Արմենիա ֆոնդային բորսայի գործարքներով 2010 թ.-ի մարտի արդյունքներով կազմել է մեկ դոլարի դիմաց 396 դրամ:-0-