«Յանդեքս-Դենգի»-ի օգտագործողները կարող են միջոցներ տեղափոխել Visa կամ MasterСard ցանկացած քարտի վրա
ԵՐԵՎԱՆ, 9 փետրվարի. /ԱՌԿԱ/. Հայաստանի, Ռուսաստանի, Ուկրաինայի, Ղազախստանի և աշխարհի ավելի քան 20 երկրների «Յանդեքս-Դենգի»-ի օգտագործողներն այսօրվանից կարող են միջոցներ տեղափոխել  Visa կամ MasterСard ցանկացած քարտի վրա, ասվում է «Յանդեքս-Դենգի»-ի կայքում:
Ինչպես նշվում է կայքում, անհրաժեշտ գումարը կարել է ուղարկել ինչպես սեփական, այնպես էլ մեկ ուրիշ մարդու քարտի վրա:
Քարտին միջոցների փոխանցման համար բավական է նշել դրա համարը: Գումարը հաշվին կնստի մեկ-երկու աշխատանքային օրվա ընթացքում:
«Բանկային քարտ ներկայումս շատերն ունեն, և մենք փորձում ենք օգտագործողներին ընձեռել դրա օգտագործման առավելագույն հնարավորությունները: Դուք կարող եք շաղկապել քարտը Ձեր հաշվին, դրանից լցնել դրամապանակը և գնումներ կատարել: Մինչ օրս քարտի վրա արագ փոխանցում կարող էին իրականացնել Ալֆա-Բանկի, «Օտկրիտիե» ՎԲ-ի և ՌոսԵվրոԲանկի հաճախորդները: Այժմ այս ծառայությունը հասանելի է մեր բազմաթիվ օգտատերերին»,- մեջբերվում են «Յանդեքս-Դենգի» ընկերության զարգացման տնօրեն Մարիա Գրաչյովայի խոսքերը:
Մեկ գործառնության ընթացքում նույնականացված հաշվետերը կարող է քարտի վրա տեղափոխել մինչև 75 հազ ռուբլի, իսկ անանուն հաշվի քարտապանը՝ ոչ ավելի, քան 15 հազ ռուբլի:
Կոմիսիոն վճարը կազմում է 15 ռուբլի և փոխանցման գումարի 3 տոկոսը: Միջոցների՝ արտարժութային հաշվի փոխանցման ժամանակ փոխարկումն իրականացվում է MasterCard, Visa-ի փոխարժեքով կամ քարտը թողարկած բանկի փոխարժեքով:
Բացի բանկային քարտի վրա միջոցների տեղափոխումից՝ «Յանդեքս-Դենգի»-ի օգտատերերն առաջվա պես կարող են համակարգից կանխիկ գումար ստանալ: Դա կարելի է իրականացնել CONTACT և Migom դրամական փոխանցումների համակարգերի գրասենյակներում: -0-