ԿԲ թոփ մենեջերները հրապարակայնորեն եկամուտների վերաբերյալ հաշվետվություններ կներկայացնեն. թերթ
ԵՐԵՎԱՆ, 20 մարտի. /ԱՌԿԱ/. Ռուսաստանի Բանկը հրապարակել է այն պաշտոնների ցանկով փաստաթղթի նախագիծը, որտեղ աշխատողները ԿԲ–ում պարտավոր են իրենց և իրենց ընտանիքի (ամուսինների և անչափահաս երեխաների) եկամուտների, ծախսերի և կարողությունների մասին հաշվետվություններ ներկայացնել, գրում է Կոմերսանտը։
Ցանկը պետք է հաստատի ԿԲ տնօրենների խորհուրդը։ Ընթացիկ խմբագրությունում դրանում ընդգրկվել են ԿԲ–ի բոլոր փոխնախագահները, գլխավոր հաշվապահը և գլխավոր աուդիտորը, կենտրոնական աշխատակազմի գլխավոր վարչության պետը և գլխամասային գրասենյակի ու շրջանների ազգային բանկերի ղեկավարները, ԿԲ նախագահի աշխատակազմի ղեկավարը և նույնիսկ դեպարտամենտների տնօրեններն ու պետերը։
Մինչ օրս ԿԲ–ում նշված պաշտոնները զբաղեցրած մարդկանցից ոչ ոք իրենց եկամուտների, ծախսերի և կարողությունների մասին հաշվետվություններ չի ներկայացրել, նշում է «Կոմերսանտը»։
ԿԲ–ի միակ ներկայացուցիչը, որի եկամուտների վերաբերյալ տեղեկատվությունը հրապարակայնորեն է բացահայտվել, եղել է Ռուսաստանի Բանկի նախագահը։
ԿԲ կայքի տվյալների համաձայն, 2011թ.–ի արդյունքներով Սերգեյ Իգնատևի համախառն տարեկան եկամուտն այդ տարվա ընթացքում կազմել է 22,49 մլն ռուբլի, կնոջը` 2,6 մլն ռուբլի։ –0–