«ՌԵՍՈ»–ն կապահովագրի վրացական «Ինտերկոնտինենտալ» տուրիստական ընկերության հաճախորդներին
ԵՐԵՎԱՆ, 18 հուլիսի. /ԱՌԿԱ/. Աշխարհի առաջատար երկրներում գործունեություն ծավալող և բազմամյա փորձ ունեցող վրաստանյան հայտնի «Ինտերկոնտինենտալ» տուրիստական ընկերությունը թեժ առաջարկներ է ներկայացրել հայաստանյան շուկայում, որոնց համար որպես էքսկլյուզիվ ներկայացուցիչ հանդես կգա «Էկզոտուր» տուրիստական գործակալությունը։
Ինչպես հաղորդում է «ՌԵՍՈ» հայկական ապահովագրական ընկերության մամուլի ծառայությունը, վերջինս «Ինտերկոնտինենտալ» տուրիստական ընկերության հետ համագործակցության շրջանակներում ճամփորդության մեկնողների համար առաջարկում է եզակի փաթեթներ, որոնցում ներառված կլինի աջակցության ապահովագրության պայմանագիր «ՌԵՍՈ» Ապահովագրական ընկերության հետ:
Սույն թվականի հուլիսի 16-ին «Բեստ Վեստեռն Կոնգրես»-ի հանդիպումների սրահում տեղի ունեցած «ՌԵՍՈ» Ապահովագրական ՓԲԸ-ի ներկայացուցիչների և մի քանի տասնյակի հասնող հայկական և վրացական տուրիստական ընկերությունների ներկայացուցիչների հանդիպման ընթացքում իր ելույթի ընթացքում «ՌԵՍՈ»-ի ներկայացուցիչը մանրամասն ներկայացրեց թե՛ արտասահմանում ճանապարհորդության մեջ գտնվող անձանց համար նախատեսված աջակցության ապահովագրության ծրագիրը իր EASY, COMFORT և VIP փաթեթներով, թե՛ ՀՀ տարածքում ճանապարհորդության ապահովագրության ծրագիրը` նախատեսված օտարերկրյա զբոսաշրջիկների համար:
Հանդիպումը բարձր գնահատվեց մասնակիցների կողմից, քանի որ հնարավորություն ընձեռվեց մանրամասն ծանոթանալ «Ինտերկոնտինենտալ»-ի թեժ ակցիաներին, ինչպես նաև «ՌԵՍՈ»-ի առաջարկներին և առավելություններին:
«Ռեսո» ապահովագրական ՓԲԸ-ն հիմնադրվել է 2008թ-ին: Նույն թվականի նոյեմբերի 10-ին Կենտրոնական բանկի կողմից ստացել է ոչ կյանքի ապահովագրության իրականացման լիցենզիա: «Ռեսո» ԱՓԲԸ–ն հանդիսանում է «Ռեսո խմբի» անդամ:
«Ռեսո խումբ»-ը ստեղծվել է 2004 թվականին և ներառում է ավելի քան 30 կազմակերպություն, որոնք Ռուսաստանում և ԱՊՀ երկրներում գործում են ապահովագրության, կենսաթոշակային, ավտոմոբիլային, լիզինգային, բժշկական ոլորտներում:
2013թ.–ի առաջին եռամսյակում ընկերության ակտիվները կազմել են մոտ 8,2 մլրդ դրամ, պարտավորությունները` 6,6 մլրդ դրամ, կապիտալը` 1,59 մլրդ դրամ, հարկային մարմինների զուտ շահույթը` 18,9 մլն դրամ ($1- 410,30 դրամ է). -0-