ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿԻ Visa Student քարտի քարտապանների միջև կայացավ կիսամյակային ուսման վարձերի հերթական խաղարկությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 27 դեկտեմբերի. /ԱՌԿԱ/. ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿԻ, հավատարիմ մնալով իր սկզբունքներին, Ամանորի նախօրեին Visa Student քարտի քարտապանների միջև իրականացրեց այդքան սպասված ամենամյա խաղարկությունը, որի շրջանակներում Բանկը խաղարկում է թվով 6 կիսամյակային ուսման վարձեր:
Ինչպես տեղեկացնում են բանկի մամուլի ծառայությունից, խաղարկությանը  մասնակցեցին վերջին 6 ամիսների ընթացքում ակտիվություն ցուցաբերած բոլոր քարտապանները, իսկ ներկա գտնվողներին սպասվում էր նաև հաճելի անակնկալ:
Արտերկրում սովորող կամ ներկայում որևէ ԲՈւՀ-ի կամ այլ ուսումնական հաստատության ուսանող չհանդիսացող քարտապանների համար սահմանված էր դրամական պարգևատրում` 200 000 ՀՀ դրամի չափով:
Այսպիսով, խաղարկության արդյունքում հայտնի դարձան Visa Student քարտի 6 երջանիկ քարտապանների անունները` Հակոբյան Անի (քարտի վերջին 4 թվերը`*0508), Գրիգորյան Ժենյա (քարտի վերջին 4 թվերը` *0586), Հովհաննիսյան Հայկ (քարտի վերջին 4 թվերը` *0218), Գրիգորյան Արամ (քարտի վերջին 4 թվերը` *7972), Պետրոսյան Վալենտինա (քարտի վերջին 4 թվերը` *0686) և Մախսուդյան Հարություն (քարտի վերջին 4 թվերը` *5013):
ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿԸ սիրով շնորհավորում է հաղթողներին և բոլոր քարտապաններին հորդորում է շարունակել ակտիվ օգտագործել իրենց քարտերը` հետևելով Բանկի խրախուսական ծրագրերին և շահավետ առաջարկներին:
«ԱԿԲԱ ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿ» ՓԲԸ-ն (նախկինում՝ Հայաստանի Փոխօգնության Գյուղացիական Բանկ, ACBA) ստեղծվել է 1996թ. Եվրամիության «TACIS» ծրագրի շրջանակներում: ԱԿԲԱ–ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ բանկն առաջատար դիրքեր է զբաղեցնում կապիտալի ծավալով և երկրորդ տեղը` ընդհանուր ակտիվների մեծությամբ։ Այս տարվա հունիսի 30–ի դրությամբ բանկը մենատնտեսների և ագրոբիզնեսի վարկավորման առաջատարն է։
Բանկի ակտիվները սեպտեմբերի 30–ի դրությամբ կազմել են 263,9 մլրդ դրամ (տարեսկզբի համեմատ 6,68 տոկոսի աճ), պարտավորությունները` մոտ 211 մլրդ դրամ (6,32 տոկոսի աճ), կապիտալը` 52,8 մլրդ դրամ (8,17 տոկոսի աճ)։ Վարկային ներդրումները կազմել են 167,5 մլրդ դրամ (5,19 տոկոսի աճ), իսկ հաճախորդների նկատմամբ պարտավորությունները կազմել են 112,4 մլրդ դրամ (22,63 տոկոսի աճ)։ Բանկի շահույթը կազմել է 3,9 մլրդ դրամ` 2012 թ.–ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ ավելանալով 30,19 տոկոսով։ -0-