HSBC Բանկ Հայաստանն առաջարկում է շուկայում առաջին կանխիկի մուտքագրման շուրջօրյա ծառայությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 11 փետրվարի. /ԱՌԿԱ/. HSBC Բանկ Հայաստան ՓԲԸ-ն շուկայում առաջին անգամ հաճախորդներին է ներկայացնում կանխիկի մուտքագրման նոր ծառայությունը, հաղորդում է բանկի մամուլի ծառայությունը։
«Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանն իր հաճախորդին կընձեռի իր հաշվին կանխիկի ակնթարթային մուտքագրման հնարավորություն՝ ի հավելումն Էյչ-Էս-Բի-Սի բանկոմատների միջոցով արդեն իսկ իրականացվող գործարքներին», – նշվում է հաղորդագրության մեջ։
Այսուհետ Էյչ-Էս-Բի-Սի հաճախորդները բանկի Տերյան 66 հասցեում տեղադրված  բազմաֆունկցիոնալ բանկոմատի միջոցով կարող են կանխիկը մուտքագրել իրենց բանկային հաշվեհամարին, որն անմիջապես կարտացոլվի մնացորդի վրա:
Բանկոմատի այս ծառայությունը թույլ է տալիս մեկ գործարքով միանվագ մուտքագրել ցանկացած արժեքի մինչև 80 ՀՀ թղթադրամ՝ բացառությամբ 1999/2012 թվականներին թողարկված ՀՀ 5000 դրամ արժողության թղթադրամների, ինչպես նաև ՀՀ 100000 թղթադրամների:
Ուսումնասիրությունները ցույց են տալիս, որ Էյչ-Էս-Բի-Սի Հայաստանի կողմից իրականացվող կանխիկացման գործարքների ամբողջ ծավալի շուրջ 80%-ն այսօր կատարվում է բանկի 55 բանկոմատներից բաղկացած ցանցի միջոցով։
«Սա հիմքեր է ստեղծում ենթադրելու, որ բանկոմատի միջոցով կանխիկի մուտքագրման ծառայությունը մոտ ապագայում կդառնա նույնքան պահանջված և կիրառվող, որքան կանխիկացմանը», – նշվում է հաղորդագրության մեջ։
Ինչպես նշել է Էլչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի Գլխավոր գործադիր տնօրեն Թիես Քլեմենցը, բանկը մշտապես ձգտում է բարելավել իր հաճախորդներին տրամադրվող առօրյա բանկային ծառայություններն ու սպասարկման որակը և դա անում է նաև հայաստանյան շուկա նոր տեխնոլոգիաներ ներմուծելով:
«Կանխիկի մուտքագրման այս արագ և պարզ ծառայությունը կօգնի մեր հաճախորդներին խուսափել հերթերից, ժամանակ խնայել և հնարավորություն կընձեռի իրենց կանխիկ գործարքները ազատ կառավարել բանկի ոչ աշխատանքային ժամերին», – ասել է նա։
«HSBC Բանկ Հայաստան» ՓԲԸ-ն «HSBC Bank plc» խմբի անդամ է, գրանցված է 1995 թվականի սեպտեմբերի 25-ից: «HSBC Europe BV» հոլդինգային ընկերությանն է պատկանում HSBC Բանկ Հայաստանի բաժնետոմսերի 70 տոկոսը, իսկ բաժնետոմսերի 30 տոկոսը պատկանում է «Wings Establishment»-ին: «HSBC Բանկ Հայաստան» ՓԲԸ-ն 2009 թվականի վերջից NASDAQ OMX Արմենիա ֆոնդային բորսայի անդամ է: -0- -($1 – 411,49 դրամ) -0-