Հայաստանի առևտրային բանկերն արտարժույթի ներբանկային շուկայում նախորդ շաբաթ ձեռք են բերել մոտ $96,35 մլն
ԵՐԵՎԱՆ, 23 հունիսի. /ԱՌԿԱ/. Հայաստանի արտարժույթի ներբանկային շուկայում  հունիսի 16-20-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերը ձեռք են բերել մոտ $96,35 մլն.` 1 դոլարի դիմաց 410,19 դրամ միջին կշռված փոխարժեքով, տեղեկացրեցին ՀՀ ԿԲ մամուլի ծառայությունից։
Միաժամանակ արտարժույթի ներբանկային շուկայում նույն ժամանակահատվածում ձեռք է բերվել մոտ 5,8 մլն եվրո և մոտ 887,05 մլն ռուբլի` մեկ եվրոյի դիմաց 555,15 դրամ և 1 ռուբլու դիմաց 11,78 դրամ միջին կշռված փոխարժեքով:
Ներբանկային շուկայում վաճառվել է մոտ 106,5 մլն դոլար, 12,5 մլն եվրո  99,7  և ավելի քան 145,7 մլն ռուբլի` համապատասխանաբար 411,19 դրամ, 558,92 դրամ և 11,98 դրամ միջին կշռված փոխարժեքով։
Բացի այդ, 2014 թ.–ի հունիսի 9-15-ն ընկած ժամանակահատվածում հայկական բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 36 մլրդ դրամ, դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 35 ,5 մլն դոլար ($1 – 409,54 դրամ)։ –0–