ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը միացել է «Անելիք» դրամական փոխանցման համակարգին
ԵՐԵՎԱՆ, 26 հունիսի. /ԱՌԿԱ/. Այսուհետ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաճախորդները կարող են կատարել և ստանալ դրամական փոխանցումներ «Անելիք» դրամական փոխանցման համակարգի միջոցով հաշված րոպեների ընթացքում, հաղորդում է բանկի մամուլի ծառայությունը:
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը կնքել է ուղղակի համագործակցության համաձայնագիր «Անելիք ՌՈՒ առևտրային բանկ» ԲԲԸ հետ և այսուհետ «Անելիք» համակարգով դրամական փոխանցումներն իրականացնելու է առցանց:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաճախորդները կարող են ուղարկել կամ ստանալ դրամական միջոցներ «Անելիք» համակարգով ավելի քան 100 երկրներից: Այսուհետ դրամական փոխանցումներն իրականացվում են հաշված րոպեների ընթացքում ԱՄՆ դոլարով, եվրոյով, ՌԴ ռուբլով:
«Անելիք» արագ դրամական փոխանցումների համակարգը թույլ կտա բանկի հաճախորդներին կատարել փոխանցումներ ցածր սակագներով` սկսած 0.5%:
Ժամանակ խնայելու համար բանկի հաճախորդները կարող են օգտվել VTB Transfer ծառայությունից, որի միջոցով հնարավոր է ստանալ փոխանցումն առանց բանկ այցելելու. անհրաժեշտ է ակտիվացնել ծառայությունը ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի բոլոր տեսակի քարտերի համար կամ ձեռք բերել VTB Transfer քարտ, զանգահարել 87-87 հեռախոսահամարով, նշել փոխանցման կոդը, և գումարը կփոխանցվի ստացողի քարտին ժամանակի ռեալ ռեժիմում:
Բանկի ակտիվները 2014 թ.–ի ապրիլի 1–ի դրությամբ կազմել են 307,6 մլրդ դրամ (տարեսկզբից աճը կազմել է 2,65 տոկոս), պարտավորությունները` 262,5 մլրդ դրամ (0,12 տոկոսի աճ), ընդհանուր կապիտալը` 45,1 մլրդ դրամ (20,3 տոկոսի աճ), վարկային ներդրումները` 229,9 մլրդ դրամ (5,89 տոկոսի աճ), բանկի շահույթը` 537 մլն դրամ ($1 – 413,59 դրամ)։ -0-