«Անելիք Բանկ» ՓԲԸ–ն վերանորոգել է Աբովյան քաղաքի թիվ 2 մանկապարտեզի մասնաշենքը
ԵՐԵՎԱՆ, 7 հուլիսի. /ԱՌԿԱ/. «Անելիք  Բանկ» ՓԲԸ–ի շնորհիվ Աբովյան քաղաքի թիվ 2 մանկապարտեզն իր սաներին այսօր դիմավորել է բարեկարգված խաղահրապարակով և վերանորոգված մասնաշենքով, հայտնում են բանկի մամուլի ծառայությունից:
Շիննորոգման աշխատանքներն իր միջոցներով իրականացրել է «Անելիք  Բանկը», իսկ  բոլոր շինարարական աշխատանքներին ակտիվորեն մասնակցել են նաև Բանկի «Աբովյան» մասնաճյուղի աշխատակիցները:
Միջոցառմանն առավել տոնական երանգ հաղորդելու և օրն անմոռանալի դարձնելու նպատակով Բանկի աշխատակիցներն առավոտյան մանկապարտեզ այցելած բոլոր երեխաներին դիմավորել են նվերներով` գրենական պիտույքներով և փուչիկներով:
«Մենք մեծ սիրով կատարեցինք թե կանաչապատման, թե խաղահրապարակի և թե մանկապարտեզի մասնաշենքի բարեկարգման աշխատանքները, քանի որ դա անում էինք մեր սիրելի փոքրիկների համար: Այս նախաձեռնությունն  «Անելիք  Բանկի» որդեգրած սոցիալական պատասխանատվության քաղաքականության բաղկացուցիչ մասն է»,- նշել է «Անելիք  Բանկ» ՓԲԸ–ի «Աբովյան» մասնաճյուղի կառավարիչ Արման Ամիրխանյանը:
Շնորհակալություն հայտնելով «Անելիք  Բանկին» անակնկալ նվերի համար`  Աբովյան քաղաքի թիվ 2 մանկապարտեզի տնօրեն Թագուհի Որսկանյանն ասել է. «Մեզ համար միանգամայն անակնկալ էր «Անելիք  Բանկի» նման նախաձեռնությունը: Բավականին գովելի է, որ Բանկի մեր քաղաքում գործող մասնաճյուղը կարևորում է այն պայմանները, որտեղ իրենց օրվա մեծ մասն անց են կացնում մեր երեխաները: Հրաշալի է, որ մեր սաներն այսուհետ կխաղան գեղեցիկ, բարեկարգ կարուսելներով և կանաչապատ տարածք ունեցող խաղահրապարակում»:
«Անելիք բանկ» ՓԲԸ–ն ստեղծվել է 1990թ.–ի հուլիսի 9–ին, գրանցվել է 1991թ.–ի հոկտեմբերի 1–ին։ Լիբանանի առաջատար բանկերից մեկը` «Credit Bank S.A.L.»–ը, 2009թ.–ի հուլիսին ձեռք է բերել բանկի բաժնետոմսերի 51 տոկոսը` դառնալով բանկի ռազմավարական և հիմնական բաժնետերը։ 2012թ.–ին «Credit Bank S.A.L.»–ի մասնաբաժինը դարձել է 89,95 տոկոս, իսկ 2013թ.–ին «Credit Bank S.A.L.»–ը համախմբել է «Անելիք բանկ» ՓԲԸ–ի բաժնետոմսերի 100 տոկոսը։
Բանկի ակտիվները 2014թ.–ի ապրիլի 1–ի դրությամբ կազմել են 63,65 մլրդ դրամ, պարտավորությունները` 51,1 մլրդ դրամ, կապիտալը` 12,6 մլրդ դրամ, վարկային ներդրումները` 42,8 մլրդ դրամ։ -0-