«Անելիք» բանկի աշխատակիցները հաղթել են «Հայաստանի Պետական Բանկի և Արհմիությունների պատմությունը» թեմայով մրցույթում
ԵՐԵՎԱՆ, 21 նոյեմբերի. /ԱՌԿԱ/. «Անելիք» բանկի աշխատակիցները հաղթել են «Հայաստանի Պետական Բանկի և Արհմիությունների պատմությունը» թեմայով մրցույթում, որն անցկացվել է Հայաստանի բանկերի և ֆինանսական կազմակերպությունների աշխատակիցների միջև:
Մրցույթը Բանկային աշխատողի օրվա առիթով կազմակերպել էր Հայաստանի Բանկերի և Ֆինանսավարկային կազմակերպությունների Արհմիությունը:
Ինչպես հայտնում է բանկի մամուլի ծառայությունը, «Անելիք» բանկի ներկայացուցիչները, ճիշտ պատասխանելով մրցութային հարցաշարում ընդգրկված բոլոր 20 հարցերին, ճանաչվել են Պետական Բանկի և Արհմիությունների պատմության լավագույն գիտակները:
Մրցութային ժյուրիի կազմը եղել է շատ ներկայացուցչական, որտեղ ընդգրկված են եղել ներկայացուցիչներ ՀՀ կենտրոնական բանկից և Բանկերի Արհմիությունից:
«Նախ շնորհավորում եմ Հայաստանի բանկային համակարգի, և հատկապես Անելիք Բանկի իմ բոլոր գործընկերներին մասնագիտական տոնի կապակցությամբ և մաղթում աշխատանքային և անձնական ձեռքբերումներ: Անելիք Բանկի թիմում ընդգրկված աշխատակիցներից շատերը ոչ միայն ունեն բանկային համակարգում աշխատելու բազմամյա փորձ, այլ նաև մասամբ մասնակից են եղել մեր երկրի բանկային պատմության կերտման գործին: Ուրախ եմ իմ գործընկերների հաջողության համար»,- նշեց «Անելիք Բանկ»–ի ՓԲԸ Հասարակության հետ կապերի պատասխանատու Աստղիկ Մարտիրոսյանը:
Բանկի ակտիվները 2014 թ.-ի հոկտեմբերի 1-ի դրությամբ կազմել են 73,3 մլրդ դրամ, պարտավորությունները՝ 59,7 մլրդ դրամ, վարկային ներդրումները՝ մոտ 48 մլրդ դրամ, իսկ կապիտալը՝ մոտ 13,6 մլրդ դրամ:  Միաժամանակ բանկի զուտ վնասը 2014 թ.-ի երրորդ եռամսյակում կազմել է 480,9 մլն դրամ՝ 2013 թ.-ի երրորդ եռամսյակում գրանցված 1,1 մլրդ դրամի դիմաց։-0-