«Կամուրջ» վարկային կազմակերպությունը ներդրել է բնակարանային պայմանների բարելավման նոր՝ «Հասանելի+» վարկատեսակը
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ապրիլի. /ԱՌԿԱ/. «Կամուրջ» վարկային կազմակերպությունը բոլոր այն հաճախորդներին, ովքեր ցանկանում են բարելավել իրենց բնակարանային պայմանները, կտրամադրի նոր՝ «Հասանելի+» վարկատեսակը, հաղորդում է կազմակերպության մամուլի ծառայությունը։
Հաղորդագրության համաձայն` նոր վարկատեսակը կտրամադրվի մատչելի տոկոսադրույքով, մինչև 6000 ԱՄՆ դոլարի չափով,  առանց գրավադրման։
«Հաշվի առնելով շուկայի պահանջարկը` մենք ներդրել ենք նոր` Հասանելի+ վարկատեսակը, որը հնարավորություն է տալիս հաճախորդներին ստանալ մինչև 6000 ԱՄՆ դոլարի վարկ՝ առանց ամսական սպասարկման վճարի, առանց գրավադրման, 15,5% տոկոսադրույքով», – ասել է «Կամուրջ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ի Մարքեթինգի, ՀԿ և Գովազդի բաժնի ղեկավար Արմեն Արևյանը:
Նրա խոսքերով` նորաստեղծ վարկատեսակը, ինչպես «Կամուրջի» կողմից տրամադրվող մի շարք վարկատեսակներ, ևս առանձնանում է իր ճկուն ժամանակացույցով։ Արևյանը նշել է, որ վարկատեսակի տևողությունը մինչև 36 ամիս է, որից մինչև 18 ամիսը կարող է լինել դադարի ժամկետ, ինչը հնարավորություն է տալիս հաճախորդներին մայր գումարի մարումները կատարել անհատական ժամանակացույցով՝ հարմարեցված իրենց պահանջներին։
«Սահմանամերձ համայնքներում «Կամուրջ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ի գրեթե բոլոր վարկատեսակները, այդ թվում Հասանելի+ վարկատեսակը, տրամադրվում են արտոնյալ պայմաններով, որոնց կարելի է ծանոթանալ www.kamurj.am կայքից», – նշել է նա։
Միաժամանակ Արևյանը համոզմունք է հայտնել, որ այս վարկատեսակը ևս մեծ պահանջարկ կունենա հաճախորդների շրջանում, քանի որ առավելագույնս հաշվի է առնում նրանց պահանջմունքները։
«Կամուրջ» ՈւՎԿ-ն Հայաստանում գործող խոշորագույն վարկային կազմակերպություններից մեկն է: Ընկերությունը ստեղծվել է 2012 թ.-ի փետրվարին` «Կամուրջ» ՍՊԸ–ի վերակազմավորման արդյունքում: Վարկային կազմակերպությունը հիմնադրվել է Միկրոբիզնեսի զարգացման բարեգործական հիմնադրամի կողմից՝ որպես շահույթ չհետապնդող ընկերություն:
«Կամուրջ» ՈւՎԿ–ի ակտիվները 2014 թ.–ին կազմել են մոտ 15,7 մլրդ դրամ` տարեսկզբի համեմատ ավելանալով 47,9 տոկոսով, պարտավորությունները` մոտ 10 մլրդ դրամ (տարեսկզբի համեմատ գրեթե կրկնապատկվել են), կապիտալը` 5,7 մլրդ դրամ (5 տոկոսի աճ) և վարկային ներդրումները` 15,3 մլրդ դրամ (31,6 տոկոսի աճ)։ Միաժամանակ վարկային կազմակերպության շահույթը 2014 թ.–ին կազմել է 425,2 մլն դրամ ($1 – 475,55 դրամ)։ -0-