ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը ՀՀ շուկայում առաջինը գործարկել է դրամական փոխանցումներ TelCell համակարգով
ԵՐԵՎԱՆ, 29 հուլիսի. /ԱՌԿԱ/. ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը Tel Cell ընկերության հետ համատեղ գործարկել է դրամական փոխանցումներ կատարելու և ստանալու ևս մեկ հարմարավետ տարբերակ, որը զգալիորեն կխնայի հաճախորդների ժամանակը, հաղորդում է բանկի մամուլի ծառայությունը:
«TelCell Transfer» դրամական փոխանցումների նոր համակարգի օգնությամբ հաճախորդները կարող են ուղարկել և ստանալ արագ դրամական փոխանցումներ ՀՀ տարածքում», – նշվում է հաղորդագրության հետ:
Փոխանցումները կարող են կատարվել ինչպես ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի 65 մասնաճյուղերի և «TelCell Transfer» համակարգի 15 սպասարկման կետերի միջև, այնպես էլ բանկի Տեղեկատվական կենտրոնի 8787 հեռախոսահամարին զանգահարելու (դրամական փոխանցման գումարը քարտին ավտոմատ հաշվեգրելու համար) և «ՀեռախոսԲանկ» ծառայության միջոցով (առանց մասնաճյուղ այցելելու անհրաժեշտության փոխանցում կատարելու համար):
Հետագայում, ՀՀ տեղական այլ բանկերի կողմից «TelCell Transfer» համակարգին միանալու դեպքում, փոխանցումները հնարավոր կդառնան նաև «TelCell Transfer» համակարգին միացած նոր անդամ-բանկերի մասնաճյուղային ցանցերում:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի մասնաճյուղային ցանցում «TelCell Transfer» համակարգով փոխանցումներ կատարելու համար անհրաժեշտ է ունենալ միայն անձնագիր և նշել ստացողի տվյալները: Փոխանցումները կարող են կատարվել ինչպես ՀՀ դրամով, այնպես էլ ԱՄՆ դոլարով, եվրոյով և ռուսական ռուբլով:
Դրամական փոխանցումը կատարվում է առավելագույնը 5 րոպեի ընթացքում: Փոխանցման միջնորդավճարը կազմում է փոխանցվող գումարի 1%-ը, բայց ոչ պակաս, քան 200AMD/30RUR/0.4USD/0.4EUR: Դրամական փոխանցման դիմաց ստացողից միջնորդավճար չի գանձվում:
«TelCell Transfer» դրամական փոխանցումների վերաբերյալ ավելի մանրամասն տեղեկատվություն կարելի է ստանալ www.vtb.am կայքում, ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի մասնաճյուղերում, ինչպես նաև զանգահարելով TelCell-ի տեղեկատվական կենտրոն 060 27-22-22 հեռախոսահամարով և բանկի Միասնական տեղեկատվական կենտրոն` 87-87 հեռախոսահամարով: