Յունիբանկի լրացուցիչ տեղաբաշխված բաժնետոմսերը ցուցակվել են NASDAQ OMX Armenia բորսայում
ԵՐԵՎԱՆ, 13 մարտի. /ԱՌԿԱ/.  2017թ.-ի մարտի 10-ին «Յունիբանկ» ԲԲԸ-ի լրացուցիչ տեղաբաշխված սովորական անվանական բաժնետոմսերը ցուցակվել և ընդգրկվել են NASDAQ OMX Armenia բորսայի բաժնետոմսերի հիմնական (A) ցուցակում, հաղորդում է բանկի մամուլի ծառայությունը:
Ցուցակման պահից թույլատրվել են նշված բաժնետոմսերով հասցեական առևտուրը և ռեպո գործարքների կնքումը:
Հաղորդագրության համաձայն, ցուցակված լրացուցիչ արժեթղթերը ներառում են 100 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով 13,962,749 հատ սովորական բաժնետոմս (ISIN – AMUNIBS10ER5), որոնք բորսայում շրջանառվելու են UNIB բորսայական հապավմամբ: Բանկի ցուցակված արժեթղթերի ընդհանուր քանակը կազմում է 172,886,525 բաժնետոմս:
Յունիբանկը հիմնադրվել է 2001 թվականի հոկտեմբերին։ 2002 թվականին ներդրել է «Յունիսթրիմ» համակարգը։ Բանկի հիմնական բաժնետերը «Ռիպատոնսո Հոլդինգզ Լիմիթեդն» է։ 2015 թվականից բանկը վերակազմավորվել է բաց բաժնետիրական ընկերության։
NASDAQ OMX Արմենիա ֆոնդային բորսային արժույթի առքուվաճառքի աճուրդների կազմակերպման արտոնագիրը Հայաստանի Կենտրոնական բանկի կողմից տրամադրվել է 2005 թվականի նոյեմբերի 7–ին, իսկ արժութային հարթակում առքուվաճառքները պաշտոնապես մեկնարկել են 2005 թվականի նոյեմբերի 15–ին ($1 – 486,74 դրամ)։ -0-