Կոնվերս բանկն ավարտել է երեք արժույթներով պարտատոմսերի տեղաբաշխումը
ԵՐԵՎԱՆ, 3 սեպտեմբերի. /ԱՌԿԱ/. Կոնվերս Բանկն հաջողությամբ ավարտել է պարտատոմսերի  հերթական  տեղաբաշխումը: 2018թ ապրիլի 26-ին սկսված գործընթացի  շրջանակներում տեղաբաշխվել են պարտատոմսեր երեք արժույթներով, հայտնում է բանկի մամուլի ծառայությունը։
«Կոնվերս Բանկի պարտատոմսերի հերթական թողարկման շրջանակներում տեղաբաշխվել են ոչ միայն դրամային և դոլարային, այլև եվրո արժույթով պարտատոմսեր: Բոլոր արժույթներով պարտատոմսերի շրջանառության ժամկետը 36 ամիս է՝ նախորդ թողարկումների 24 ամիս ժամկետի փոխարեն»,-ասել է  Կոնվերս Բանկի Ֆինանսական տնօրեն Հրանտ Հակոբյանը::
Դրամային պարտատոմսերի թողարկման ընդհանուր ծավալը 3 մլրդ դրամ է՝ տարեկան 9,5% արժեկտրոնային եկամտաբերությամբ:
Ինչպես նշվում է հաղորդագրության մեջ, դոլարային պարտատոմսերի թողարկման ընդհանուր ծավալը 10 մլն դոլար է՝ տարեկան 5,25% արժեկտրոնային եկամտաբերությամբ: Եվրո արժույթով պարտատոմսերի թողարկման ընդհանուր ծավալը 5 մլն եվրո է՝ տարեկան 4% արժեկտրոնային եկամտաբերությամբ:
Արժեկտրոնների վճարման պարբերականությունը կիսամյակային է:
Սեպտեմբերի 5-ին  պարտատոմսերը կցուցակվեն «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա» ֆոնդային բորսայի կորպորատիվ պարտատոմսերի հարթակում՝ երկրորդային շուկայում շրջանառվելու համար:
Պարտատոմսերը երաշխավորված են Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամի կողմից: