«Զանգեզուրի Պղնձամոլիբդենային Կոմբինատ» ընկերությունը «Moody’s»-ի կողմից ստացել և հրապարակել է առաջին կորպորատիվ վարկանիշը ՀՀ-ում
ԵՐԵՎԱՆ, 23 սեպտեմբերի. /ԱՌԿԱ/. «Զանգեզուրի Պղնձամոլիբդենային Կոմբինատ» ՓԲ ընկերությունը ՀՀ պատմության մեջ առաջին կորպորատիվ ընկերությունն է, որը ստացել և հրապարակում է միջազգային վարկանիշ:
Ինչպես հայտնում է ընկերության մամուլի ծառայությունը, վարկանիշը տրամադրվել է Moody’s Investors Service (“Moody’s”)  ռեյտինգային ընկերության կողմից:
Գնահատականը տրվել է անկախ երկրի կարգավիճակից, այսինքն, հաշվի է առնվել միայն ընկերության դիրքը և գործունեության ցուցանիշները համաշխարհային հարթակում: «ԶՊՄԿ» ՓԲ ընկերությանը շնորհվել է B2 ստաբիլ կանխատեսմամբ վարկանիշ:
«Հատկանշական է, որ B2 ստաբիլ կանխատեսմամբ վարկանիշը հավասար և բարձր է այնպիսի միջազգային հանքարդյունաբերող ընկերությունների վարկանիշներից ինչպիսիքն են` բրիտանական «First Quantum Minerals»-ը և «Petropavlovsk plc»–ը, կանադական «Eldorado Gold Corporation»-ը և «Taseko Mines Limited»-ը, ամերիկյան «HudBay Minerals. Inc»-ը», – նշվում է տարածած հաղորդագրությունում:-0-