Կոնվերս Բանկը տեղաբաշխում է պարտատոմսերի երկրորդ տրանշը
ԵՐԵՎԱՆ, 1 նոյեմբերի./ԱՌԿԱ/. Կոնվերս Բանկը հայտարարում է պարտատոմսերի հերթական տրանշի տեղաբաշխման մեկնարկը, հայտնում են բանկի մամուլի ծառայությունից։
01.11.2024 – 03.02.2025թթ. ընկած ժամանակահատվածում նախատեսվում է տեղաբաշխել 5 մլրդ ՀՀ դրամ և 5 մլն ԱՄՆ դոլար ընդհանուր ծավալով պարտատոմսեր:
Դրամային պարտատոմսերի տարեկան եկամտաբերությունը 9.75% է, իսկ դոլարային պարտատոմսերինը՝ 4.5%: Մարման ժամկետը համապատասխանաբար 2 և 3 տարի է, արժեկտրոնի վճարման պարբերականությունը՝ կիսամյակային:
Պարտատոմսեր կտեղաբաշխվեն ինչպես Converse Mobile հարթակի, այնպես էլ Բանկի մասնաճյուղային ցանցի միջոցով: Գործընթացի ավարտից հետո դրանք ցուցակման կներկայացվեն Հայաստանի ֆոնդային բորսա:
Նշենք, որ սա այս տարվա ընթացքում Կոնվերս Բանկի պարտատոմսերի երկրորդ տեղաբաշխումն է. ավելի վաղ՝ նախատեսված ժամկետից շուտ, Բանկը հաջողությամբ տեղաբաշխել էր 5 մլրդ դրամ և 10 մլն ԱՄՆ դոլար ընդհանուր ծավալով պարտատոմսեր: