Տեղեկատվությունը կբարձրացնի ֆինանսական միջնորդության մակարդակը. ՀԲՄ
ԵՐԵՎԱՆ, 9 նոյեմբերի. /ԱՌԿԱ/. Տեղեկատվությունը կնպաստի ֆինանսական միջնորդության մակարդակի աճին և ավելի բարձր մակարդակի կբարձրացնի հանրության ու բանկերի համագործակցությունը: Այս մասին Հայաստանի բանկերի միության նախագահ Արարատ Ղուկասյանը ուրբաթ հայտարարեց «ԱՌԿԱ» գործակալության ֆինանսաբանկային www.armbanks.am պորտալի շնորհանդեսի ժամանակ:
Ընդ որում ՀԲՄ ղեկավարը նաև պատրաստակամություն հայտնեց համագործակցել նոր ինտերնետ-ռեսուրսի հետ:
«ԱՌԿԱ» լրատվական գործակալությունն իր զարգացման ռազմավարության շրջանակներում տեղեկատվական ներկայացրել է նոր ծրագրեր՝ armbanks.am, bonds.am և anticrisis.am կայքերը։
Բացի օպերատիվ տեղեկատվությունից, պորտալում կներկայացվեն վերլուծական և բացառիկ նյութեր, տվյալներ բանկերի, ապահովագրական և վարկային կազմակերպությունների մասին, դրանց համեմատական ֆինանսական ցուցանիշները, վիճակագրական տեղեկատվություն:
Հաճախորդները կկարողանան օգտվել նոր ծառայություններից՝ օն-լայն կոնֆերանսից և օն-լայն խորհրդատվությունից, կայքում գործում են նաև վարկային հաշվիչ և տարադրամի փոխարկիչ: Ինչպես նաև «ԱՌԿԱ» գործակալության ձայնային տնտեսական նորությունների ամենօրյա ունկնդրման և ֆոտոժապավենի դիտման հնարավորություն է ընձեռվում:
Հեռահաղորդակցությունների և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում մասնագիտացված առաջին ինտերնետ-նախագիծը՝ http://teleсom.arka.am կայքը, «ԱՌԿԱ» գործակալությունը գործարկել է 2008 թ.-ի հոկտեմբերին: Ընկերությունը ծրագրում է ընդլայնել մասնագիտացված ինտերնետ-ռեսուրսների շարքը:
«ԱՌԿԱ» լրատվական գործակալությունը գործում է 1996թ. մայիսի 1-ից։ Մասնագիտանում է ֆինանսատնտեսական տեղեկատվության բնագավառում։
«ԱՌԿԱ»-ի հետ համագործակցում են համաշխարհային և ռուսական խոշորագույն տեղեկատվական գործակալություններ և տվյալների բազաներ, մասնավորապես, DowJones-ը, Reuters-ը, Internet Security Inc.-ը, Ռոսբիզնեսկոնսալթինգը։
Գործակալության տեղեկատվությունը պարբերաբար ստանում և օգտագործում են տարբեր կազմակերպություններ, այդ թվում՝ պետական և կոմերցիոն կառույցներ, բանկեր, միջազգային ֆինանսական կազմակերպություններ, խորհրդատվական ընկերություններ, դեսպանատներ, զանգվածային լրատվամիջոցներ:-0-