«Հայփոստի» բաժանմունքները սկսում են փոստբանկային ծառայություններ տրամադրել
ԵՐԵՎԱՆ, 6 հուլիսի. /ԱՌԿԱ/. «Հայփոստ» ՓԲԸ բաժանմունքները Հավատարմագրային կառավարիչ «Հայփոստ Թրաստ Մենեջմենթ»-ի կողմից արդիականացման նոր փուլին համապատասխան՝ սկսում են փոստբանկային ծառայություններ տրամադրել, երեքշաբթի «ԱՌԿԱ» գործակալությանը հայտնեցին ընկերության մամուլի ծառայությունից։
Փոստային բաժանմունքներում բացի ավանդական փոստային ծառայություններից հասարակությանը կառաջարկվեն փոստբանկային ծառայություններ, ինչպես նաև ֆաքսիմիլային կապ, պատճենահանում, տպագրություն և ինտերնետային կապ:
Արդիականացման նոր փուլը մեկնարկում է Երևանի Բաղրամյան 23 հասցեում գործող «Հայփոստի» թիվ 19 նորացված` հարմարավետ բաժանմունքի բացմամբ:
Կոնվերս բանկ ՓԲԸ և «Հայփոստ» ՓԲԸ համագործակցության պայմանագրի շրջանակներում կմատուցվեն փոստբանկային հետևյալ ծառայությունները. խնայողական և ավանդային հաշիվների բացում, արտարժույթի փոխարկում, կանխիկ գործառնություններ, փոխանցումներ` արագ փոխանցման համակարգերով, դեբետային պլաստիկ քարտեր` ԱրՔա, MasterCard, VISA տրամադրում և սպասարկում։
«Հայփոստ Թրաստ Մենեջմենթ»-ի ծրագրով առաջիկա 5 տարիներին նախատեսվում է «Հայփոստի» նորացված բաժանմունքների և մասնաճյուղերի թիվը հասցնել 250-ի, ավելացնել ժամանակակից փոստային օպերատորներին բնորոշ նոր ծառայությունների տեսականի: