ASHIB-ում ընտրեցին 2010թ. լավագույն մասնաճյուղը և լավագույն աշխատակիցներին
ԵՐԵՎԱՆ, 26 հունվարի. /ԱՌԿԱ/. Արդշինինվեստբանկում ընտրել են տարբեր նոմինացիաներով սահմանված լավագույն աշխատակիցներին և լավագույն մասնաճյուղը, «ԱՌԿԱ» գործակալությանը հայտնեցին բանկի մամուլի ծառայությունից:
Լավագույն մասնաճյուղ ճանաչվեց «Մասիս» մասնաճյուղը, որի կառավարիչ Դավիթ Միրզախանյանին հանդիսավոր պայմաններում հանձնվեց մրցանակային գավաթը:
Արդշինինվեստբանկի լավագույն գանձապահ է ճանաչվել Սեդա Բաբուռյանը «Վանաձոր» մասնաճյուղից, լավագույն հաշվապահության մասնագետ-ադմինիստրատոր` Անահիտ Կիրակոսյանը «Գյումրի» մասնաճյուղից և մասնաճյուղի լավագույն վարկային մասնագետ` Գուրգեն Հայրապետյանը «Եղեգնաձոր» մասնաճյուղից:
Մյուս երեք նոմինացիաներին արժանացել են մայրաքաղաքը ներկայացնող մասնաճյուղերի աշխատակիցները` լավագույն կառավարիչ է ճանաչվել «Մալաթիա» մասնաճյուղի կառավարիչ Կարեն Գյուլնազարյանը, մասնաճյուղի լավագույն գլխավոր հաշվապահ` «Արաբկիր» մասնաճյուղի գլխավոր հաշվապահ Սուսաննա Շաբոյանը և դրամական փոխանցումներ սպասարկող լավագույն օպերատոր` Հասմիկ Ասրյանը «էրեբունի» մասնաճյուղից:
Բոլոր յոթ նոմինանտներին հանձնվել են դրամական պարգևներ:
«Հաղթողներին ընտրելու համար մանրամասնորեն վերլուծվել են բոլոր մասնաճյուղերի 2010թ. աշխատանքների արդյունքները և կիրառվել է անհատական մոտեցում յուրաքանչյուր աշխատակցի կատարված աշխատանքի նկատմամբ»,- ասաց Արդշինինվեստբանկի վարչության նախագահի պաշտոնակատար Կարապետ Գևորգյանը՝ ավելացնելով, որ նմանատիպ խրախուսական մոտեցումը  աշխատակիցների կատարած աշխատանքի նկատմամբ շարունակվելու է նաև հետագայում:
Ժամանակակից տեխնոլոգիաները և փորձը բանկին հնարավորություն են տալիս մատուցել բարձրորակ բանկային ծառայություններ` հաշիվների սպասարկում, փոխանցումներ, վարկերի տրամադրում, փաստաթղթային ակրեդիտիվ, երաշխիքներ, ինկասո, գործառույթներ չեկերով, արտարժույթով, արժեթղթերով և կանխիկ դրամով:
Արդշինինվեսբանկն ունի 55 մասնաճյուղ` 49-ը ՀՀ-ում, 6-ը` ԼՂՀ-ում և ներկայացուցչություն Փարիզում:
Բանկն արժանացել է Moody’s-ի Ba1 երկարաժամկետ և Not Prime կարճաժամկետ` տեղական արժութային ավանդների, և Ba3 երկարաժամկետ և Not Prime կարճաժամկետ վարկանիշերի` արտարժութային ավանդների չափանիշներով, ինչպես նաև ֆինանսական կայունության (“BFSR”) “D-” վարկանիշին: