«ԱՌԿԱ»-ն Հայաստանի տնտեսական զարգացման ինքնատիպ պատմագիր է դարձել
ԵՐԵՎԱՆ, 2 մայիսի. /ԱՌԿԱ/. «ԱՌԿԱ» լրատվական գործակալությունը Հայաստանի տնտեսական զարգացման  վայրիվերումների յուրօրինակ պատմագիր է դարձել, ասվում է Հայաստանի բանկերի միության նախագահ Աշոտ Օսիպյանի՝ «ԱՌԿԱ» գործակալության 15-ամյա հոբելյանի կապակցությամբ գործակալությանն ուղղված շնորհավորական ուղերձում։
Ըստ ՀԲՄ ղեկավարի՝ «ԱՌԿԱ» լրատվական գործակալությունն այսօր արդեն 15 տարեկան է և իր կայացման ճանապարհն անցել է հայկական պետականության, տնտեսական նոր համակարգի կայացմանը զուգահեռ` միաժամանակ այս տարիների ընթացքում դառնալով վստահելի  լրատվության աղբյուր և մասնագիտական անաչառ գործընկեր:
«Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեր ողջ աշխատակազմին, ներկա և նախկին աշխատակիցներին, նրանց, ովքեր կանգնած են եղել գործակալության ակունքներում և իրենց ջանքն ու ժամանակը չեն խնայել հասարակությանն օբյեկտիվ և լիարժեք տեղեկատվություն հասցնելու հարցում։ Մասնագիտական բարձր մակարդակով 15 տարի շարունակ լուսաբանելով մեր երկրի տնտեսական զարգացումները՝ «ԱՌԿԱ»-ն դարձել է այդ վայրիվերումների յուրօրինակ պատմագիրը»,- ասել է  Օսիպյանը։
Միության նախագահը նշել է, որ «ԱՌԿԱ»-ն միշտ եղել է մասնագիտական բարձր դիրքերում` պահպանելով օբյեկտիվությունը, ընթերցողների նկատմամբ պատասխանատվության գիտակցությունը:
Նա վստահություն է հայտնել, որ այսուհետ ևս գործակալությունը  կպահպանի  իր բարձր պրոֆեցիոնալիզմը, զուսպ ու հավասարակշիռ կեցվածքը, և կշարունակի իր առաքելությունն` ի նպաստ ազատ մամուլի կայացման, Հայաստանի  և  ժողովրդի շահերի:
«Գործակալության  ողջ  աշխատակազմին մաղթում եմ առողջություն, հաջողություններ, անսպառ եռանդ, մասնագիտական, անձնական նորանոր ձեռքբերումներ և լավատեսություն»,- ասել է Օսիպյանը։