ՏԲ Հայաստան Բանկը 300-հազարական դրամ է շնորհել «Հայջրմուղկոյուղի» ՓԲԸ-ի լավագույն բաժանորդներին
ԵՐԵՎԱՆ, 1 հուլիսի. /ԱՌԿԱ/. «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ-ն հերթական վիճակահանության արդյունքներով 300 հազարական դրամ շնորհեց իր հաճախորդներին`«Հայջրմուղկոյուղի» ընկերության լավագույն բաժանորդներին, ուրբաթ «ԱՌԿԱ» գործակալությանը հայտնեցին բանկի մամուլի ծառայությունից։
2008թ.-ից սկսած «Հայջրմուղկոյուղի» ընկերությունն իր ծառայություններից բարեխղճորեն օգտվողների միջև աննախադեպ ակցիա է անցկացնում ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի  հետ համատեղ, որը հանդիսանում է ակցիայի գլխավոր հովանավորը և ընկերության գլխավոր գործընկեր բանկը` Հայաստանի մարզերում ջրի օգտագործման դիմացգանձվող վճարների  հավաքագրման ասպարեզում:
2011թ. հունիսի 11-ին Հայկական երկրորդ հեռուստալիքի ուղիղ եթերում անցկացված խոշոր դրամական մրցանակների հերթական վիճակահանության արդյունքում հաղթողճանաչվեցին 10 քաղաքացի։
Ակցիան անցկացվում է չորս ամիսը մեկ անգամ, և եթե նախկինում ակցիայի արդյունքներով ընտրվում էր վեց հաղթող, ապա այսուհետ յուրաքանչյուր խաղարկության ընթացքում որոշվում են 10 մրցանակակիրներ (յուրաքանչյուր շրջանից մեկական բաժանորդ, բացառությամբ ք.Երևանը):
Պարգևատրման արարողության ընթացքում, որը տեղի ունեցավ հուլիսի մեկին ՎՏԲ Հայաստան Բանկի գլխամասային գրասենյակում, «Հայջրմուղկոյուղի» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրենՊատրիկ Լորենը և «ՎՏԲ Հայաստան բանկ» ՓԲԸ  Կորպորատիվ բիզնեսի զարգացման դեպարտամենտի տնօրեն Մերի Մամիկոնյանը ջերմորեն ողջունեցին ու շնորհավորեցինմրցանակակիրներին և նշեցին, որ բաժանորդների կողմից իրենց պայմանագրային պարտավորությունների բարեխղճորեն կատարումը նպաստել է Հայաստանի մարզերում ջրի համար գանձվող վճարների հավաքագրման նշանակալի աճին:
Մամիկոնյանը գոհունակությամբ նշեց, որ «Հայջրմուղկոյուղի» ընկերության հետ այս համատեղ ակցիան կրում է շարունակական բնույթ:
«Բանկի համար մեծ պատիվ է մասնակցել նմանատիպ ակցիային, առավել ևս, որ ՎՏԲ-Հայաստան բանկի մասնաճյուղերի լայնածավալ ցանցը նպաստում է երկրում կոմունալ վճարումների հավաքագրման գործընթացի որակի բարձրացմանը»,- ասաց նա:
«Հայջրմուղկոյուղի» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն Պատրիկ Լորենը երախտագիտություն հայտնեց ՎՏԲ-Հայաստան բանկին և նրա ղեկավարին, ինչպես նաև կոչ արեց երկրի բնակչությանը ջրի օգտագործման դիմաց վճարումները կատարել ժամանակին և բանկերի միջոցով, քանզի դա առավել հարմար է, արագ և հուսալի»,- ասաց նա։
«ՎՏԲ-Հայաստան բանկ» ՓԲԸ-ն միջազգային ֆինանսական ՎՏԲ խմբի անդամ դարձավ 2004թ. ապրիլին։ Ներկայում «ՎՏԲ-Հայաստան բանկ» ՓԲԸ-ի 100% բաժնետոմսերի փաթեթի միանձնյա բաժնետերն է «ՎՏԲ բանկ» ԲԲԸ-ն:
Բանկը հիմնական ցուցանիշների մի ամբողջ շարքով մշտապես ներառվում է ՀՀ բանկային համակարգի առաջատարների թվի մեջ: Ներկա դրությամբ Բանկն ունի ամենալայն մասնաճյուղային ցանցը ողջ երկրում՝ 68 մասնաճյուղ —0-