Արդշինինվեստբանկն առաջարկում է նոր ավանդ՝ «Արձակուրդային»
ԵՐԵՎԱՆ, 6 հուլիսի. /ԱՌԿԱ/. Արդշինինվեստբանկն, ամառային արձակուրդների կապակցությամբ, հուլիսի 1-ից սեպտեմբերի 1-ը առաջարկում է նոր ավանդ՝ «Արձակուրդային», «ԱՌԿԱ» գործակալությանը տեղեկացրեցին բանկի մամուլի ծառայությունից:
Ավանդն ընդունվում է ԱՄՆ դոլարով, բարձր` տարեկան մինչև 9% տոկոսադրույքով, իսկ տոկոսագումարները ըստ հաճախորդի ցանկության, բանկի կողմից կվճարվեն ինչպես ամենամսյա պարբերականությամբ, այնպես էլ ժամկետի վերջում:
Ցանկության դեպքում «Արձակուրդային» ավանդ ներդրած ավանդատուին անվճար կտրամադրվի 30-օրյա տուրիստական ապահովագրություն և MasterCard Standart միջազգային վճարային քարտ` ներդրված գումարի մինչև 90% վարկային գծի հնարավորությամբ, որի միջոցով հնարավոր կլինի արձակուրդի ընթացքում լիարժեք տնօրինել ներդրված գումարները:
«Ներդնելով այս ավանդատեսակը` մենք հնարավորություն ենք տալիս Բանկի ավանդատուներին մեկնելով ամառային հանգստի իրենց զգալ անհոգ և ապահով` միջազգային MasterCard Standart քարտի վրա ունենալով ներդրված գումարը, որը միաժամանակ իրենց բերում է բարձր տոկոսադրույքներով եկամուտ: Կարծում եմ Արդշինինվեստբանկի այս առաջարկը ըստ արժանվույն կգնահատվի արտերկիր ճանապարհորդել սիրողների կողմից», – նշել է Արդշինինվեստբանկի վարչության նախագահի պաշտոնակատար Կարապետ Գևորգյանը:
«Արդշինինվեստբանկ» ՓԲԸ-ն ՀՀ ԿԲ բանկային գործունեություն իրականացնելու լիցենզիան (N 83) ստացել է 2003թ. փետրվարի 27-ին: Բանկի հիմնական բաժնետերերն են «Բիզնես ներդրումների կենտրոն» ՍՊԸ-ն (86,82%) և Միջազգային ֆինանսական կորպորացիան՝ IFC (10%), որը բաժնետեր դարձավ 2007թ.-ին: Բանկը MasterCard/Europay միջազգային վճարային համակարգի համակցված անդամ է, ինչպես նաև ՀՀ տարածքում «Armenian Card» ՓԲԸ-ի քարտային գործառնությունների համակարգի բաժնետեր:
Մարտի 31-ի դրությամբ բանկը Հայաստանում ունի 49 մասնաճյուղ և 6 մասնաճյուղ ԼՂՀ տարածքում: Բանկն ունի նաև ներկայացուցչություն Փարիզում:-0-