Հայաստանի հարցված քաղաքացիների կեսից ավելին 2011 թ.-ին հայկական դրամի արժեզրկում է սպասում. հարցում
ԵՐԵՎԱՆ, 27 հոկտեմբերի. /ԱՌԿԱ/. www.armbanks.am կայքում անցկացված առցանց հարցման մասնակիցների կեսից ավելին 2011 թ.-ին հայկական դրամի փոխարժեքի արժեզրկում է սպասում:
Ինչպես վկայում են հարցման արդյունքները, հարցվածների 60 տոկոսը (76 մարդ) ամբողջովին համոզված է, որ 2011 թ.-ին դրամը կարժեզրկվի:
Միաժամանակ հարցվածների 31 տոկոսը (40 մարդ) այն կարծիքին է, որ ազգային արժույթը 2011 թ.-ին արժեզրկման չի ենթարկվի:
Եվ միայն հարցվածների 9 տոկոսն է (11մարդ) դժվարացել կոնկրետ պատասխանել այն հարցին, թե այս տարի դրամի փոխարժեքի արժեզրկում սպասվու՞մ է, թե՞ ոչ:
www.armbanks.am կայքում 2011 թ-ի մայիսի 13-ից հոկտեմբերի 26-ն անցկացված առցանց հարցմանը մասնակցել է 127 մարդ:
«ԱՌԿԱ» գործակալությունը, իր բիզնեսի ինտերնետ ուղղության զարգացման ռազմավարության շրջանակներում, 2009թ. հոկտեմբերից գործարկել է նոր նախագծեր՝  www.armbanks.am, www.bonds.am և www.anticrisis.am: Բացի օպերատիվ տեղեկատվությունից կայքում հասանելի կլինեն վերլուծական և բացառիկ նյութեր, տվյալներ բանկերի, ապահովագրական և վարկային կազմակերպությունների մասին, դրանց ֆինանսական համեմատական ցուցանիշները, վիճակագրական տեղեկատվություն:–0–