«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ում րոպեների ընթացքում հնարավոր է «Ռոսգոսստրախ-Արմենիա» ապահովագրական ընկերության ԱՊՊԱ պայմանագիր կնքել
ԵՐԵՎԱՆ, 6 դեկտեմբերի. /ԱՌԿԱ/. «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ում րոպեների ընթացքում կարելի է «Ռոսգոսստրախ-Արմենիա» ապահովագրական ընկերության ԱՊՊԱ պայմանագիր կնքել, հավաստաիցնում են ընկերության մամուլի ծառայությունից:
Ինչպես նշված է բանկիտրամադրած հաղորդագրության մեջ, «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ի հաճախորդներին հնարավորություն է ընձեռվում մի քանի րոպեում բանկում իրականացնել իրենց ավտոտրանսպորտային միջոցի օգտագործումից բխող պատասխանատվության պարտադիր ապահովագրություն և ստանալ «Ռոսգոսստրախ-Արմենիա» ապահովագրական ընկերության ԱՊՊԱ պայմանագիր:
Հաճախորդներից ընդամենը պահանջվում է այցելել բանկ և ներկայացնել հետևյալ փաստաթղթերը` անձնագիրը, սոցիալական քարտը, ավտոմեքենայի վարորդական իրավունքի վկայականը և տեխնիկական անձնագիրը: Բանկի աշխատակիցը առցանց լրացնում է ապահովագրական ընկերության կայքում տեղադրված հատուկ ձևը և հաճախորդին է հանձնում իր ԱՊՊԱ կտրոնը: Տվյալ ծառայությունը մեծապես հեշտացնում է ավտոսեփականատերերին ապահովագրական կտրոնների տրամադրման գործընթացը և ամենակարևորը`կրճատում է դրա ստացման ժամանակը մինչև մի քանի րոպե:
«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն հիմնադրվել է 1998թ.-ին: Բանկը ռուսական խոշորագույն «Գազպրոմբանկ» ԲԲԸ-ի 100 տոկոսանոց դուստր կառույցն է:-0-