Ամերիաբանկը նախատեսում է մեկ տարվա ընթացքում 30 տոկոսի հասցնել մանրածախի մասնաբաժինը ընդհանուր վարկային պորտֆելում
ԵՐԵՎԱՆ, 9 դեկտեմբերի. /ԱՌԿԱ/. Այսօրվա դրությամբ Ամերիաբանկի մանրածախ վարկային պորտֆելը կազմում է 18 մլրդ դրամ, ասել է Ամերիաբանկի մանրածախ բանկինգի տնօրեն Վազրիկ Սեկոյանը:
«Այսօր մանրածախի մասնաբաժինը վարկային ընդհանուր պորտֆելում կազմում է 15 տոկոս: Ըստ բիզնես-պլանի՝ մենք նախատեսում ենք տարվա ընթացքում այդ ցուցանիշը հասցնել 25-30 տոկոսի», – ուրբաթ լրագրողներին ասաց նա:
Սեկոյանը նաև նշեց, որ ինչպես «Կոմիտաս» մասնաճյուղում, որը տեղափոխվել է նոր, ավելի հարմարավետ շենք, այնպես էլ Ամերիաբանկի ողջ ցանցում տարբեր ժամանահատվածներում կգործեն զեղչեր ապրանքների որոշ տեսակների համար:
«Մենք մի շարք նոր ապրանքներ ունենք, այդ թվում նաև հիփոթեքի գծով երեք նոր ապրանք ենք գործարկել, դրանք կտրամադրվեն որոշակի զեղչերով, առաջիկա ամսվա ընթացքում զեղչերը կտրամադրվեն քարտեր բացելու և հաշիվներ ստանալու համար», – ասել է նա՝ հավելելով, որ մասնաճյուղային ցանցը գլխավոր խթաններից մեկն է մանրածախի ավելացման համար:
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ն կորպորատիվ, ներդրումային բանկ է, որն իրականացնում է կորպորատիվ, ներդրումային և սահմանափակ մանրածախ բանկային ծառայություններ` տրամադրելով բանկային լուծումների ամբողջական փաթեթ:
«Ամերիաբանկի» տնօրենների խորհրդի նախագահն է Ռուբեն Վարդանյանը, Տնօրինության նախագահ-գլխավոր տնօրենը` Արտակ Հանեսյանը: «Ամերիաբանկի» ռազմավարական գործընկերն է «Տրոյկա Դիալոգ» խումբը` Ռուսաստանի ամենամեծ ներդրումային բանկային ընկերություններից մեկը: (1 դոլարը 383,54 դրամ է)–0-